DÖRT MEVSİM İLGİ GÖRECEK

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından yürütülen 2021 Yılı Şehir Tanıtımı ve Markalaşma Teknik Destek Programı kapsamında başvurusu kabul edilen 3. dönem projelerinin değerlendirme süreçleri tamamlandı

DÖRT MEVSİM İLGİ GÖRECEK

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından yürütülen 2021 Yılı Şehir Tanıtımı ve Markalaşma Teknik Destek Programı kapsamında başvurusu kabul edilen 3. dönem projelerinin değerlendirme süreçleri tamamlandı. Bu kapsamda, Ilgaz Dağı Milli Parkı ve Yakın Çevresinin Tematik Turizm Rotalarının Belirlenmesi Projesi başarılı projeler arasına girdi. Yurduntepe Kayak Tesisleri'nde yaz turizmi konusunda gerçekleştirilecek projelerle birlikte Ilgaz'ın dört mevsim turizme hizmet etmesi için büyük bir adım atılmış oldu.  Bu proje kapsamında Ilgaz ve çevre bölgelerde tematik rotalar belirlenecek ve turizme kazandırılacak.

Şehir Tanıtım ve Markalaşma (ŞTM) Teknik Destek Programı 3. dönem başarılı projeleri belli oldu. Program kapsamında başvurusu alınan 2 proje başarılı bulunarak desteklenmeye hak kazandı. KUZKA tarafından çalışmaları sürdürülen Şehir Tanıtımı ve Markalaşma Sonuç Odaklı Programı’nın dahilinde uygulanan teknik destek programı kapsamında Kastamonu, Çankırı ve Sinop’un tanıtımına ve markalaşmasına katkı sağlayacak farklı nitelikteki projelere teknik destek sağlanacak. Bu kapsamda, Kastamonu Tarım ve Orman Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Ilgaz Dağı Milli Parkı ve Yakın Çevresinin Tematik Turizm Rotalarının Belirlenmesi Projesi” ile Sinop İl Özel İdaresi’nin “Kentsel Donatı Tasarım Danışmanlığı Projesi” başarılı projeler arasına girdi. Söz konusu projeler KUZKA tarafından teknik destek sağlanacak.

28 Mayıs 2021 tarihinde ilan edilen 2021 Yılı Şehir Tanıtımı ve Markalaşma Teknik Destek Programı 31 Ekim 2021 saat 18.00’e kadar başvuruya açık olacak. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER