AKED’den Yeşil Spor Etkinliği

Akademi Eğitim Kültür Derneği, Erasmus Green Sports Games Spor Projesi kapsamında Daday Demirbey At Çiftliğinde aktivite düzenledi

AKED’den Yeşil  Spor Etkinliği

Akademi Eğitim Kültür Derneği, Erasmus Green Sports Games Spor Projesi kapsamında Daday Demirbey At Çiftliğinde aktivite düzenledi. Etkinliğe dernek üyeleri, işbirliği içerisinde bulunulan sivil toplum örgütleri ve gençler katıldı. Etkinlikte; Valilik Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Yavuz Selim Şimşek ve Müdür Yardımcısı Pınar Başbilen de yer aldı.

Daday Taşçılar Göleti yanında kurulu Demirbey At Çiftliğinde sabah kahvaltısıyla başlayan etkinlik, katılımcıların gün içinde at  ve atv binme gibi faaliyetlerle sürdü. Etkinlik esnasında Dernek Başkanı Suzan Avanoğlu, proje ve gerçekleştirilen etkinliğin amacı hakkında bilgi verdi.

AVANOĞLU: ''GÜÇLENEREK DEVAM EDECEĞİZ''

Avanoğlu, konuşmasına Valiliğin faaliyetlerine verdiği destekten dolayı teşekkür ederek başladı ve proje hakkında şunları paylaştı:  “Bugün burada Erasmus + Geen Sport Games Projemizin pilot aktivitelerinden birini gerçekleştirdik.  AKED olarak ortak olduğumuz Erasmus Spor Yeşil Spor Oyunları projemizin yerel aktivitelerinden birini gerçekleştiriyoruz.  Demirbey At Çiftliği’nin doğal ortamında spor yaparken, Taşçılar Göleti'nin yanında, yeşil alanda, ormanla iç içe gençlerimiz spor aktivelerini yaparken çevreyi temiz tutma alışkanlığı kazandırmaya dikkat çekmek istedik. Bu Projemiz 2019 yılında başladı, Portekiz koordinatörlüğünde Slovenya, İtalya, Bulgaristan ve  Türkiye birlikteliğinde 5 ortakla yürütülüyor. 22 - 26 Eylül tarihinde Slovenya’da proje hareketliliği olacak. Derneğimizden  4 üye katılacak. Derneğimiz ulusal  - yerel düzeyde eğitim, kültür, sanat ve spor  alanlarında duyarlılık  kazandırmak amacıyla 2013 yılından bu yana her alanda faaliyetlerini sürdürmeye gayret ediyor. Bu vesileyle başladığımız günden bugüne kadar bize destek olan herkese teşekkür ediyorum. İnşallah faaliyetlerimize güçlenerek devam edeceğiz” dedi.

ŞİMŞEK: ''TÜM DERNEKLERİMİZ FAAL OLSUN İSTİYORUZ''

Etkinlikte bulunan Valilik Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Yavuz Selim Şimşek de; “Çevre duyarlılığını öne çıkardığınız, temizliğe önem verdiğiniz ve doğada gençlerin özgürce faaliyetini sürdürmesine destek olduğunuz için teşekkürler. Proje faaliyetlerinizden aldığınız güzel sonuçlar için de tebrik ediyorum. Biz ilimizdeki tüm derneklerimiz faal olsun istiyoruz, darısı diğer derneklerimizin  başına. Çünkü hep beraber hareket edersek daha güzel sonuçlar alacağımızı biliyoruz” dedi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER