banner38

Müzik indir

banner46

banner47

06 Temmuz 2020 Pazartesi

KSK’YA DESTEK – ALİ KÖSE

06 Eylül 2019, 10:22
KSK’YA DESTEK – ALİ KÖSE
Fatih KÖSE
 

Değerli dostum İsmail İzmitlioğlu’nu görünce aklıma KSK gelir. Sağ olsun o zor zamanda elinden geldiği kadar KSK’nın başarısı için çalışır, yazar, konuşur. İsmail ile sohbet ederken Babam Ali Köse’nin Belediye Başkanı iken Kastamonu ve KSK ile ilgili gayretleri aklıma geldi. Yakın bir zamanda hatıralarını kitaplaştıracağız. Kendisi de elinden geldiği kadar şehre ve şehrin Spor Kulübüne destek olmuştur. Yeni sezonun KSK’ya hayırlı olması dileklerimle babamın kitabında yer alacak KSK ile ilgili bir hatırasını sizlerle paylaşıyorum:

KSK BAŞKANLIĞI, LOKANTALAR, ODUN İHTİYACI VE 3. LİGE ÇIKIŞI

“Kastamonu Spor Kulübünün borç batağında olduğunu söyleyerek, benim Kulüp Başkanlığı görevini yapmam gerektiğini empoze ederek kabul ettirmişlerdi. Altı ay gibi bir süre Kulüp Başkanlığını yapmış bulunmaktayım. Bu sürede neler oldu? Lig maçlarının altısı yapıldı. Bunlardan beşi galibiyetimizle, birisi beraberlikle sonuçlandı. Futbolcular, Belediye Caddesindeki Kastamonu Gazetesi Matbaasının bulunduğu mıntıkada bir binada ikamet ediyorlardı. Isınmaları odun sobası ile yapılıyordu. Bir gün odunlarının olmadığını söyleyerek teminini istediler.

Orman Bölge Müdürü Sayın Eşref Girginer’i arayarak talepte bulundum. İhtiyacımız giderildi. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Odunlar kamyonla gelerek Belediye Caddesinde binanın önüne boşaltıldı.

-          “Başkanım odunları kestiriverin” dediler. Bu taleplerini de yerine getirdim.

-          “Başkanım kesilmiş odunları futbolcuların kaldığı beşinci kata taşıttırıverin” dediler.

Bu taleplerini de yerine getirdim.

Para yok, pul yok. Futbolcuların beslenmesi de önemli idi. Ciddi bir maliyet getiriyordu. Lokanta sahiplerini toplantıya çağırdım. Futbolcuların beslenmesi için onlardan yardım istedim. Her lokantacının mali büyüklüğüne göre, her birine çeşitli sayıda futbolcuları zimmetledim. Onların yemeklerini verecekler ve KSK yönetiminin beslenme maliyetleri karşılanmış olacaktı.

İki üç hafta sonra lokantacılar topluca gelerek;

-          “Başkanım bu futbolcular doymak bilmiyor. Bir öğünde dokuz kap yemek yiyorlar, hâlâ

doymadıkları oluyor. Sabahları bal ve tereyağı türü gıdalar istiyorlar. Biz bu gidişle iflas ederiz. Ne olur bu uygulamadan vaz geçin, bizi de kurtarın”  dediler.

Esnafın bu taleplerini yerine getirmekten başka çaremiz yoktu.

* * *

Kulüp Başkanı Hasan Altan iken, Kulübün 3. Lige çıkması gündeme geldi. Bunun olabilmesi için ciddi miktarda nakit para, KSK’nın banka hesabında bir gece ve gündüzünü kapsayacak 24 saat kalması gerekiyordu. Bu yapılabilirse 3. Lige çıkıyorduk.

Bu maddi kaynağın temini için Vali Kamil Demircioğlu’ndan yardım istedik ama bu talebimiz yerine getirilmedi.

Yine iş başa düştü. Ben birkaç müteahhit firmadan borç para temin ederek kulüp adına Ziraat Bankası Kastamonu Şubesine yatırdım. Parayı yatırırken çekme işlemlerini de hazırlayarak müdürün inisiyatifi ile 24 saat beklemeye bıraktık. Bu işlemi çok sessiz ve kimsenin duymayacağı bir şekilde yaptık. Zira; KSK’nın çok borçları olduğu söyleniyordu. Temin ettiğim borç paraların zamanında sahiplerine iade edilmesi gerekiyordu. Çok şükür zamanında parayı çektik sahiplerine iade ettik. Ertesi günü mahalli gazetelerden KSK’nın 3. Lige çıktığını duyurarak spor severlere hayırlı olsun dileklerimizi paylaştım.

Bu işi sonuçlandırdığım için çok mutlu oldum. Zira, sporseverlerimizin beklentilerini karşılamak Belediye Başkanı olarak asli görevlerimden birisi diye düşünüyordum.

Ama spor camiası, bu işi benim yaptığımın farkına varamadığı için olacak ki, sürekli Vali Demircioğlu’na teşekkür üstüne teşekkür ediyordu. Bu da beni çok üzüyordu. Ama yapacağım bir şeyin olmadığını düşünerek sessizliğe bürünüyordum.”

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV