banner38

banner39

banner46

banner47

07 Aralık 2019 Cumartesi

KİMSE KİMSEYİ KANDIRMASIN

19 Haziran 2019, 09:21
KİMSE KİMSEYİ  KANDIRMASIN
Barış KILINÇKIRAN

Kastamonuspor 1966'nın geçtiğimiz Pazar günü yapılan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı sonrası Erkan Özcan başkanlığında yeniden şekillenen yönetim kurulu, yeni sezon hazırlıkları için kolları sıvadı. Kastamonuspor'da yeni sezon için kuşkusuz en sevindirici gelişme, 27 kişilik güçlü bir yönetim kurulu listesi, isim sponsorluğu ve kalıcı gelir konusunda Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu'nun motivasyon ve ümit dolu ifadeleri oldu. İsim sponsorluğunun yeni sezonda itici bir güç olacağı kırmızı siyahlıların söz konusu bu sponsorluk anlaşmasından kasasına ne kadar girecek bilmiyoruz ama bu rakamın 1 Milyon TL civarında olduğu konuşuluyor. 

KAYIT DIŞI BORÇ İDDİALARI

Kastamonuspor 1966'nın toplam borcunun 7 Milyon 516 Bin 436 Lira 52 Kuruş olarak açıklandığı genel kurul sonrası devreye giren fısıltı gazetesi ve dedikodu mekanizmasına göre kayıt dışı borçlarla birlikte kırmızı-siyahlı kulübün toplam borcunun yaklaşık 11 Milyon TL civarında olduğu ifade ediliyor. Sonuç olarak açıklanan borç tutarına ilişkin herhangi bir yazılı belge yada yönetim kurulu onaylı bir rapor bulunmuyor. Durum böyle olunca da borç kimine göre 7 Milyon, kimine göre 11 Milyon, kimine göre 15 Milyon. Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık. Umarım bu sezon her yönüyle şeffaf bir yönetim sergilenir.

İYİ Kİ TAHSİN BABAŞ VARMIŞ

Mahir Altıkulaç döneminden başlayarak bugüne kadar kulüpte görev alan yönetim kurulu üyelerine baktığımız zaman hiç birinin kulübe maddi anlamda gözle görülür yada dişe dokunur bir faydalarının olmadığını biliyoruz. Aksini iddia edip yaptığı harcamaları sunabilecek bir yönetim kurulu üyesi varsa çıksın konuşsun. Bu benim iddiam. Aksi ispatlanırsa özür dilerim. BAL Ligi'nden başlayarak Salim Arpacıoğlu dönemi de dahil olmak üzere kulübün neredeyse bütün yükü eski Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve dolayısıyla da Kastamonu Belediyesi'nin omuzlarındaydı. 2. Lig'de mücadele eden bir futbol takımının sadece bir kişiden yada bir kurumdan gelecek desteğe bağımlı halde olması ne kadar sağlıklı olabilir ki? Sonuç olarak yine olmadı. Harcanan onlarca para yine boşa gitti. Hâlâ 11 Milyon TL'lik borçtan bahsediliyor. Akla zarar bir durum.

KİMSE KİMSEYİ KANDIRMASIN

KSK Başkanı Erkan Özcan, genel kurulda yaptığı açıklamada, yaşanan bu zorlu süreçte Kastamonuspor'u sahipsiz bırakmamak için bu göreve yeniden talip olduğunu ifade etti. Şehrin önde gelen isimlerinin de desteğini arkasına alarak güzel ve güçlü bir yönetim oluşturduklarını ifade eden Özcan, mütevazi bir kadroyla ligde kalma hedefiyle sezona başlayacaklarının altını çizerek 'Kimse bizden başarılı bir sezon beklemesin' mesajı verdi. Başkan Özcan, daha ilk açıklamasında; 'Biz bu hedeflerle geliyoruz. Bu hedefleri yükseltecek olanlar varsa görevi bırakmaya hazır olduğumuzu da buradan bildirelim' diyerek son derece profesyonel bir açıklamaya imza attı. İleride gelebilecek eleştirilerin önünü tıkama amacıyla kurulmuş bu cümleyi asla kabul etmiyorum. Kongrede konuşan Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz ise, Erkan Özcan'a hitaben yaptığı konuşmasında; 'Kulüp başkanı takımın bu sezon ligde kalması ve önümüzdeki sezon için şampiyonluk hedefinden söz etti. Belki de başkan mütevazi davrandı, bu sezon bize sürpriz hazırlıyordur diye düşünelim' diyerek adeta bana tercüman oldu.

Kimse kimseyi kandırmasın arkadaş. Valisinden milletvekillerine, belediye başkanından il özel idaresine, siyasi parti temsilcilerinden işadamlarına herkesi arkana alacaksın, kulübe isim sponsorluğu için talipli bulacaksın, kalıcı gelir konusunda destek sözü alacaksın, ilin belediye başkanı senin için Ankara'ya gidip mesai harcama sözü verecek ve hali vakti yerinde 27 kişilik bir yönetim kurulu oluşturup sonra da ligde kalmaya oynayacaksın. Yok böyle bir şey. Bu kadar insan sana ve yönetimine inanıp arkanda duruyorsa senin yapman gereken vakit kaybetmeden gerekli adımları atıp tüm şehri yeniden havaya sokmak. Bu anlamda şahsım ve Açıksöz Gazetesi olarak biz de üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız.

ALLAH YOLUNUZU AÇIK ETSİN

Bana yine çok kızdın biliyorum başkan. Ama yapacak bir şey yok. Dost acı söyler demişler. Bence bu sezon geçtiğimiz sezondan daha güçlü bir yönetim kurulun var. Yukarıda bahsi geçen destekçilerin peşini bırakmaz ve sana verilen sözlerin takipçisi olursan bu sezon mütevazi bir Kastamonuspor değil, gümbür gümbür bir Kastamonuspor izleriz. 'Futbol benim işim. Bu işi benden daha iyi yapacağına inanan biri varsa buyursun gelsin' demiştin hatırlıyor musun? Şimdi top sende. Haydi bakalım. Vurduğunuz gol olsun, Allah yolunuzu açık etsin. Sana ve yönetim kurulu üyelerine bu zorlu süreçte canı gönülden başarılar diliyoruz.

'Her Şey Kastamonuspor İçin'

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV