Müzik indir

28 Eylül 2020 Pazartesi

İYİ UYKULAR KASTAMONU!

01 Eylül 2020, 09:36
İYİ UYKULAR KASTAMONU!
Barış KILINÇKIRAN
 “Şimdi Söz Sırası Sende Kastamonu” başlığıyla paylaştığım son yazımda, “Kastamonu İttifakı” isimli bir projeyi destekliyor musunuz diye sormuş ve herkesin konuya ilişkin olumlu yada olumsuz bir yorumla bu gündeme katkı sağlamasını istemiştim. Keşke sormaz olaydım! Üç beş memleket sevdalısından başka yine kimseden ses çıkmadı iyi mi? Şaşırdım mı? Tabi ki hayır...

Ben bu kadar tepkisiz, bu kadar sessiz, ruhsuz ve “Bana dokunmayan yılan bin yaşasın” düsturuyla yaşayan bir topluluk görmedim. Bu memleket, altında yatan onca Allah dostuna rağmen kim yada kimlerin ahını aldı bilmiyorum ama biz bu kafayla gidersek bırakın bölge yada ülke sıralamasına isim yazdırmayı, “hava durumu bültenlerine” dahi ismimizi yazdırmaktan aciz oluruz...

Ülke genelinde devam eden ittifak tartışmalarının en azından memleket özelinde sona erdirilip “Kastamonu İttifakı” çatısı altında toplanılmasını istemenin neresi yanlış? Neden herkes bu kadar korkuyor?

Bu ülkede AK Partili ve MHP'li olanlar baş tacı ediliyor da, diğer tüm parti mensupları ikinci sınıf vatandaş olarak mı görülüyor? Yada Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Lideri Bahçeli karşıtları için özel bir düşünce ve ifade özgürlüğü yasası var da benim mi haberim yok? Kimse kimseyi kandırmasın ve çaldığı minareye kılıf arama derdine düşmesin.

Bu ülkede düşünce özgürlüğü de var, ifade özgürlüğü de...

Siz haddinizi ve sınırınızı koruduğunuz sürece eleştirinin önü her zeminde açık. Özellikle bu konuda Hükümet tarafından oluşturulduğu iddia edilen “Korku İmparatorluğu” ifadesine de asla katılmıyorum.

“Mevzu vatan ve memleketse gerisi teferruattır” sözünden yola çıkarak, kafalarını kuma gömmüş sözde memleket sevdalısı o meşhur takım elbiselilerimize iki çift lafım olacak müsaadenizle;

O kırışa kırışa oturduğunuz deri koltuklarınızla öyle yada böyle vedalaşacaksınız. Kastamonu küçük memleket. İki gün sonra caddeye düştüğünüzde sizi görenlerin yüzlerini çevirip yollarını değiştirmesini mi istersiniz? Yoksa selamlaştığınız her vatandaşın sizinle birlikte karşılıklı bir çay içip sohbet etmek istemesini mi? Eğer tercihiniz ikinci şıksa, kendinize çeki düzen verip oturduğunuz o şaşalı makam odalarınızın da, bindiğiniz son model arabalarınızın da hakkını vereceksiniz.

Oturduğunuz o deri koltuklar, size babalarınızdan kalan miras değil, fakir fukaranın, garip gurebanın sizlere emanetidir bunu sakın unutmayın.

“Geçim” mücadelesinin “Yaşam” mücadelesine dönüştüğü güzel memleketimin kalbi temiz insanları artık o eski kafada değil haberiniz olsun. “Maymun gözünü açtı” derler ya, aynen öyle oldu işte. Vatandaş artık verilen sözü de unutmuyor, yapılan yada yapılmayan hizmeti de...

Kırmızı Başlıklı Kız misali kolumuza taktığımız yöresel ürün sepetleriyle kapı kapı gezip iki kare fotoğraf çektirme telaşına düşmek yerine, güçlü bir “Kastamonu İttifakı” oluşturup randevu alan değil, randevu veren taraf olalım diye mücadele ediyorum.

Eğer bu mücadelem sizleri rahatsız ediyorsa ve ben her zaman olduğu gibi “Kastamonu İttifakı” projemde de yalnız kalacaksam, daha da oynamıyorum.

Şimdi, sözde değil özde memleket sevdalılarına “Kastamonu İttifakı” konusunda son kez sesleniyorum...

Eğer sizler; Rant savaşları, dillere destan koltuk sevdası, siyasi çekişmeler, adamına göre muamele, tutulmayan sözler ve gıybet alanlarındaki önlenemez yükselişimizden memnunsanız, o zaman bana söyleyecek tek bir söz düşüyor.

İYİ UYKULAR KASTAMONU..!

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV