08 Ağustos 2020 Cumartesi

İyi olan değil, hazır olan kazanacak…

13 Temmuz 2020, 09:59
İyi olan değil,  hazır olan  kazanacak…
Serkan HORUZ
 

·         Artık önümüzde yalnızca 3 maç var. Şuana kadar olmayan belki bu sezondan sonra bir daha da tanık olmayacağımız bir şekilde takımlar tek şehirde, tek maç eleme usulüne göre kozlarını paylaşacak.

·         Play-Off’ları kadro kalitesi iyi olan değil, pandemi sürecini en iyi şekilde atlatan, antrenmanlarda bu dönemin yorgunluğunu üzerinden atan takım kazanacaktır.


Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başladığı ilk günden bu yana alt ligler aldığı bir dizi yanlış kararda ısrar etmeyerek sonunda doğru yolu buldu.

Federasyonun bu süreçte aldığı kararlara baktığımızda dünyanın hiç aşina olmadığı pandemi sürecinin başlangıcında yani 19 Mart’ta bütün ligleri tatil etmesi doğru bir karardı.

Bu kararın ardından alınan ve özellikle 2 ve 3. Lig’i ilgilendiren bütün kararlar fiyaskoydu.

Süper Lig ve 1. Lig gibi 2 ve 3. Lig’de de maçları oynatma niyeti varsa liglerin aynı anda tatil edildiği gibi maçlarında aynı tarihte başlatılması lazımdı.

Yok eğer 2 ve 3. Lig’de ki takımların yoğunluğuna ve maddi gücüne bakıldığında bu süreçte uygulanması gereken protokolleri yerine getiremeyeceği düşünülüyorsa, sürecin spekülasyonlara neden olması engellemek için vakit kaybetmeden ligleri tescil etmesi ve Play-Off kararı alması gerekiyordu.

Ancak bu 2 yolu da tercih etmeyen federasyonumuzsürecin hem takımlara zarar vermesine hem de çeşitli spekülasyonlara neden olmasına izin verdi.

Neyse ki başta temsilcimiz GMG Kastamonuspor olmak üzere 2 ve 3. Lig’de mücadele eden birçok takımın baskısına dayanamayan TFF sonunda doğru yolu buldu ve liglerin tescil edildiğini ve Play-Off hakkı elde eden takımların tek maç eleme usulüne göre Play-Off oynayacağını açıkladı.

***

Şimdi Kastamonu ve Kastamonuspor olarak bizim yapmamız gereken geçmişi arkamızda bırakıp tüm konsantrasyonumuzu Play-Off maçlarına vermek olacak.

Artık önümüzde yalnızca 3 maç var. Şuana kadar olmayan belki bu sezondan sonra bir daha da tanık olmayacağımız bir şekilde takımlar tek şehirde, tek maç eleme usulüne göre kozlarını paylaşacak.

Play-Off’ları kadro kalitesi iyi olan değil, pandemi sürecini en iyi şekilde atlatan, antrenmanlarda bu dönemin yorgunluğunu üzerinden atan takım  kazanacaktır.

Teknik heyet ve futbolcularımızdan Kastamonuspor taraftarı olarak bu süreçte tek beklentim 1. Lig fırsatı ayağımıza kadar gelmişken Play-Off’lara en iyi şekilde hazırlanmaları ve maçlarda ellerinden gelen gayreti göstermeleridir. 

İnşallah bu yolun sonu 1. Lig olur…

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV