banner38

banner39

banner46

banner47

13 Aralık 2019 Cuma

İSYANKAR BAŞKAN

20 Temmuz 2019, 09:48
İSYANKAR BAŞKAN
Barış KILINÇKIRAN
Gazetemizin dünkü sayısında Kastamonuspor 1966 Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Özcan'ın İsmail Dikmenli Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısı haberine oldukça geniş bir yer ayırdık. Her konuşmasında spor kamuoyunu, bürokratları, siyasileri ve işadamlarını eleştiri yağmuruna tutan cengaver başkan, bu kez isyankar açıklamalarıyla dikkat çekti. Neredeyse her açıklamasında kendisini Kastamonuspor'un tek kurtarıcısı konumuna sokan Erkan Özcan, yine aynı tavırla açtı ağzını yumdu gözünü. Bugüne kadar hep şahsının suçlanıp eleştirilere maruz kaldığını anlatan Erkan başkan, bu kez bazı isimler ve örnekler vererek şahsı ile ilgili olarak yapılan dedikodulara ve yıpratma çabalarına bu isimlerinde dahil edilmesini istedi. Ortaya attığı iddialarla yeni tartışmaların fitilini ateşleyen Erkan Özcan'ın yaptığı bu şok edici açıklamalar, tüm spor kamuoyu tarafından da hayretle karşılandı.

AKLIMDA DELİ SORULAR

Sevgili Erkan Özcan; Sana şu soruları sormadan edemeyeceğim...

'Bu işi benden daha iyi yapacak biri varsa buyursun gelsin' demiştin hatırlıyor musun? Karşına rakip çıkmayınca kalabalık bir yönetim kurulu ile göreve gelip sonra da; 'Biz burada olmaktan hoşnut değiliz. Bu işe gönüllü biri varsa biz görevi bırakmaya hazırız' diyorsun. Hiç olacak iş mi bu Allah aşkına? İnsanlarla dalga mı geçiyorsunuz? Şimdi sorularımı sıralıyorum izninle...

-        Kimmiş bu Kastamonuspor'u boğmaya çalışan kitle?

-        Kimmiş o destek istemeye gittiğinde 'Emir büyük yerden' cevabını aldıkların?

-        İsim değişikliği için yetki aldığınız ve prensip anlaşmasına varıldığını söylediğiniz Atlas Global firması ile aranızdaki sözleşme neden askıya alındı?

-        Madem transfer yasağı için gerekli olan parayı yönetim kurulu olarak toplayacak güçtesiniz daha neyi bekliyorsunuz?

-        'KSK'yı siyasete alet ettirmem' deyip sonra da önümüzdeki seçimlerde siyasi partilerden milletvekilliği ya da belediye başkanlığı için aday olması muhtemel insanlara Kastamonuspor üzerinden yüklenme hakkını nerden buluyorsun?

-        Bir önceki sezona ilişkin neden ayrıntılı bir gelir-gider tablosu çıkarıp tüm detayları ve resmi belgeleriyle kamuoyuyla paylaşmıyorsun?

-        Şahsi olarak kulüp için harcadığın paranın, kulüp gelirlerine temlik koydurduğun rakamdan daha fazla olduğunu söylüyorsun. Bu rakamları ve ayrıntılı harcama listesini neden spor kamuoyu ile paylaşıp insanları bilgilendirmiyorsun?

-        Sen daha kulübün başına gelir gelmez alacakların için kulüp gelirlerine temlik koydurmayı kendine hak sayıyorsun da neden şahsi alacakları için kulübü icraya verenleri eleştiriyorsun?

-        Seçimlerden önce tüm imkanlarıyla sana destek olma mücadelesi veren ve sadece son hafta senin için yaklaşık 550 Bin TL'lik kaynak sağlayan eski belediye başkanı Tahsin Babaş ile ilgili ortaya attığın iddia ile ne yapmaya çalışıyorsun?

-        Teşekkür edip Allah razı olsun diyeceğin bu insanlar hakkında ortaya attığın bu iddialarla ne yapmaya yada kimleri mutlu etmeye çalışıyorsun?

-        Hem; 'Bizim siyasetle işimiz olmaz' deyip hem de basın toplantısında gazetecilere bir siyasi parti ismi vererek hem parti teşkilatlarını hem de bazı isimleri neden hedef göstermeye çalışıyorsun?

-        Bugüne kadar kimse seni hırsızlık yada yolsuzlukla suçlamamışken; 'Benim bir resmi yolsuzluğumu bulun ben bırakır giderim' diyerek neyi ispatlamaya çalışıyorsun?

-        Sen verdiğin sözleri yerine getirdin mi de işadamlarını, bürokratları, siyasileri ve sivil toplum kuruluşlarını eleştiriyorsun?

Yanlış yapıyorsun Erkan başkan. Yaptığın açıklamalarla sadece kendini değil, hem bu şehri hem bu şehrin önde gelen dinamiklerini, hem başkanlığını yaptığın o güzide kulübü hem de senin arkanda görev alan ve o hiçbir şeyden habersiz yönetim kurulunu yıpratıyorsun. Yarından tezi yok hemen yönetim kurulu ile birlikte transfer yasağını kaldırarak ligde kalma mücadelesi verecek bir kadro oluştur bari. Madem yönetim olarak bunu yapabilecek güçtesiniz hemen işe buradan başlayın. Sürekli bir şeyleri başkasından bekleyerek bir yere varamazsın. 'Bizim para sorunumuz yok' dediğin günleri hatırlıyor musun? Madem sende para var o zaman harca başkanım. Harcadığın paraları nasıl geri alabileceğini de herkesten iyi biliyorsun nasılsa. Bir şey kaybetmezsin. Bu şekilde çok şey kaybediyorsun benden söylemesi...

 

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV