banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
18 Ekim 2019 Cuma

İSTEYİNCE NASIL OLUYORMUŞ?

25 Haziran 2019, 10:02
İSTEYİNCE NASIL  OLUYORMUŞ?
Barış KILINÇKIRAN

Son iki aydır ülkenin tek gündemi haline gelen ve sonuçları merakla beklenen İstanbul seçimleri nihayet sona erdi. Seçimleri hatırı sayılır bir oy farkıyla kazanan Ekrem İmamoğlu'nu kutluyor, yaklaşık 20 yıldır Türkiye'ye değişik kademelerde hizmet ederek son derece başarılı çalışmalara imza atan eski bakan, başbakan ve TBMM Başkanı Sayın Binali Yıldırım'a da üstün hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Seçim sonuçlarının önce İstanbul'a sonrada da tüm ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

İSTEYİNCE NASIL OLUYORMUŞ?

Diğer illerin siyasetçilerinin, STK başkanlarının, bürokratlarının yada işadamlarının İstanbul seçimlerinde oynadıkları rolü bilemem ama bu seçimlerde hem Cumhur İttifakı'nın AK Parti adayı Binali Yıldırım için hem de Millet İttifakı'nın CHP adayı Ekrem İmamoğlu için bir çok Kastamonulunun ciddi anlamda ter döktüklerine şahit olduk. Her iki kanattan da bu kadar çok insanın yan yana gelerek bir hedef doğrultusunda birleştiğini ve seçim sonuçlarının hizmet ettikleri illeri doğrudan etkilemeyecek olmasına rağmen seçimler için çok ciddi bir mesai harcadıklarını gördük. Demek ki istenildiği zaman yan yana gelinip tek yumruk olunabiliyor ve aynı hedef doğrultusunda birlik ve beraberlikle güçlü adımlar atılabiliyormuş. Artık kimsenin bir bahanesi kalmadı diye düşünüyorum. Aslında neler yapabileceğimizi hepimiz bu seçim sürecinde görüş olduk. İsteyince nasıl oluyormuş..?

ŞİMDİ HİZMET VAKTİ

Artık Binali Yıldırım yada Ekrem İmamoğlu için değil, daha güçlü bir Kastamonu için birlik olma vakti geldi. Hazır herkes uzun süredir el ele ve omuz omuza verip mesai harcamışken bu birlik ve beraberlik ortamını bozmadan aynı heyecan ve ciddiyetle herkesi Kastamonu menfaatleri doğrultusunda mesai harcamaya davet ediyorum. İstanbul seçimleri bize gösterdi ki, Kastamonulular, istenildiği zaman hızlı bir şekilde organize olarak İstanbul kanadımızla birlikte el ele verip son derece güzel organizasyonlara, toplantılara, birebir görüşmelere ve lobi çalışmalarına imza atabiliyorlar. Gerçi bizimkilerin lobi ve lobicilik kavramlarından çıkardıkları sonuç çok farklı ama olsun, onlarda zamanla bu işi öğrenecekler. Henüz uykudan uyanamamış (S)uskun ve (T)utkun (K)astamonuluların, vakit kaybetmeden kendilerine gelerek devraldıkları bayrağı daha ileriye taşıma hedefiyle ellerini taşın altına koymalarını bekliyoruz.

KASTAMONU İTTİFAKI

Nasıl AK Parti ve MHP Cumhur İttifakı'nı, CHP ve İyi Parti'de Millet İttifakı'nı oluşturduysa, Kastamonulular olarak bizde siyasi görüşümüzü, kimliğimizi yada yaptığımız işi bir kenara bırakarak Kastamonu İttifakı'nı oluşturalım demiştim. Valisiyle, milletvekilleriyle, belediye başkanıyla, rektörüyle, STK başkanlarıyla, işadamları ve kanaat önderleriyle tek yumruk olmayı başarabilen bir Kastamonu'yu hayal edebiliyor musunuz? Bunu daha öncede söylemiştim. Tek vücut olmuş bir Kastamonu'nun giremeyeceği liste, ikna edemeyeceği bakan, alamayacağı yatırım yada bütçe var mı soruyorum sizlere? Bunu başarmak bu kadar zor mu? Kısır çekişmeleri, koltuk sevdamızı, siyasi görüş ayrılıklarını ve dedikoduları bir kenara bırakıp 'Kastamonu İttifakı' için el ele, omuz omuza verip yürüyelim. Çok büyük bir mucize olmazsa önümüzdeki dört yıl boyunca herhangi bir seçim söz konusu değil. Durum böyle olunca da bu süre zarfında memleket menfaatleri doğrultusunda güzel bir plan ve program yapılarak bu çerçevede önemli adımlar atılabilir diye düşünüyorum. Neyse ki artık yalnız değilim. Uzun süren çabalarıma ve tek başıma verdiğim mücadeleye bir ortak buldum. Özellikle 'Turizm Kenti Kastamonu' hayalime ortak olarak yaptığı açıklamalarıyla bana destek veren Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu'na bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Bu şehrin asla bir 'Sanayi Kenti' olamayacağı gerçeğini görüp, Kastamonu'nun her alanda gelişimi için turizmin çok büyük bir etken olduğunu savunan Galip Vidinlioğlu'nun bu hedef doğrultusunda atacağı her adımın arkasında yer alacağımın tekrar bilmesini istiyorum. Bir şehrin gelişiminde ve özellikle dışarıdan gelen yatırımcıların gözündeki ön yargı ve olumsuz algıyı sivil toplum kuruluşlarının dağıtacağını savunan ve bu anlamda STK'lara çok büyük görev düştüğünü her defasında hatırlatan Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz'e de ayrıca teşekkür ediyorum. Beş yıldızlı otel lobilerinden kurtulup gerçek lobicilik faaliyetlerine başlayabildiğimiz gün, bu işi başardığımız gündür. Büyük bir sabırsızlıkla o günleri bekliyoruz.

KASTAMONU BUNU HAKETMİYOR

Kültür turizmi, doğa turizmi, yaz ve kış turizmi, inanç turizmi, karavan turizmi ve özellikle de gastronomi alanında sayısız cevheri bünyesinde barındıran Kastamonu'nun halen kabuğunu kırıp önce kendi bölgesinde sonra da ülke çapında önemli bir noktaya gelememiş olmasına şaşırmamak mümkün değil. Yerli ve yabancı misafirlerin her anlamda övgüsüne mazhar olan, tarihi ve kültür hazineleri ile gelen misafirleri kendisine hayran bırakan bu kadim şehrin hak ettiği yer bu mudur sizce? Kastamonu bunu hak etmiyor. Bizi bu hallere düşürenleri ve hâlâ büyük bir aşkla tutkun oldukları o deri koltuklarından kalkıp bu gidişe bir dur demek için ellerini taşın altına koymayanları Allah'a havale ediyorum.

Bu vebal size yeter...

Kalın sağlıcakla....

'Her Şey Kastamonu İçin'

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV