banner38

banner46

banner47

30 Mayıs 2020 Cumartesi

İMAM NİKAHI MI? YILDIRIM NİKAHI MI?

12 Haziran 2019, 09:23
İMAM NİKAHI MI?  YILDIRIM NİKAHI MI?
Barış KILINÇKIRAN

23 Haziran'da yapılacak olan İstanbul seçimleri öncesi Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım ve Millet İttifakı adayı CHP'li Ekrem İmamoğlu arasında geçen başkanlık yarışı tüm hızıyla devam ediyor. Adeta bir genel seçim havasında geçen ve neredeyse tüm ülkeyi ilgilendiren İstanbul seçimleri öncesi Anadolu turuna çıkan her iki aday da ciddi anlamda ter döküyor. İlimizin İstanbul'daki sessiz çoğunluğunu dikkate alarak sonucu merakla beklenen İstanbul seçimleri için kendimce bir soruyla yeni bir tartışma konusu açmak istedim.

İmam nikahı mı? Yıldırım nikahı mı?

Sizce Kastamonu menfaatleri için hangisi daha hayırlı olur?

BİNALİ YILDIRIM'DAN KASTAMONU'YA SÖZ...

Geçtiğimiz Cuma günü Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'u da yanına alarak ilimize bir ziyaret gerçekleştiren Binali Yıldırım'ın Kastamonululardan son derece büyük beklentiler içerisinde olduğunu gördük. Kastamonu ile aynı zamanda ailevi bir bağı da bulunan Yıldırım'ın, işadamları ve STK temsilcileri ile yaptığı programda konuştuklarını ve verdiği sözleri de unutmamak gerekiyor. Sözlerine; 'Sizler benim hısımımsınız' diyerek başlayan ve İstanbul'daki Kastamonuluların 31 Mart'ta yarım kalan işi 23 Haziran'da tamamlayacaklarına gönülden inandığını ifade eden Binali Yıldırım, seçimleri kazanması durumunda yakın çalışma ekibi içerisinde bir de Kastamonulu ismin olacağı sözünü verdi.

Kastamonu'dan ve Kastamonululardan övgü dolu sözlerle bahseden Binali Yıldırım'ın bu samimi yaklaşımı, özellikle merkezi İstanbul'da bulunan Kastamonu derneklerini ve İstanbul'da yaşayan Kastamonulu işadamlarını heyecanlandırdı. Kastamonu'daki programda Binali Yıldırım'a tam destek sözü veren bu isimlerin bundan sonraki süreçte izleyecekleri yol ve seçim stratejileri merakla bekleniyor.

İstanbul seçimlerinin bir diğer adayı olan CHP'li Ekrem İmamoğlu ise şuana kadar Kastamonulu seçmenlerle hiç bir araya gelmedi. İstanbul'da bulunan Kastamonu derneklerinin Ramazan ayı boyunca organize ettikleri programlara da iştirak etmeyen İmamoğlu, Binali Yıldırım'ın bu stratejisinden ziyade daha farklı bir yol izliyor. Sonuçları tüm dünya ülkeleri tarafından da büyük bir merakla beklenen ve tüm Türkiye'nin şuandaki tek gündem maddesi olan İstanbul seçimlerinde her iki adaya da başarılar diliyoruz. Temennimiz, her zaman olduğu gibi yine kazasız belasız ve demokratik bir seçim olması. Sonuç ne olursa olsun kazanan İstanbul olsun, kazanan büyük ve güçlü Türkiye olsun...

KASTAMONU BU SEÇİMDEN FAYDALANIR MI?

AK Parti ve MHP teşkilatlarını da arkasına alarak son derece hareketli bir seçim çalışması yürüten Binali Yıldırım'ın İstanbul'da ciddi anlamda nüfusa sahip olan Sivas, Kastamonu, Ordu, Giresun, Erzurum gibi illerin desteğini de arkasına alarak seçimlerden galip ayrılacağını düşünenlerde var, 31 Mart'ta yapılan seçimler sonrası YSK tarafından verilen iptal kararını eleştirip bu seçimde Ekrem İmamoğlu'nun açık ara galip geleceğini düşünenler de...

Bizim için önemli olan nüfus çoğunluğu bakımından Sivas'ın ardından ikinci sırada yer aldığımız İstanbul'dan seçimler sonrası ne kadar ve ne şekilde faydalanabileceğimiz? Şuanda var güçleriyle seçim çalışmalarına odaklanan İstanbul kanadımız, acaba seçimlerin ardından aynı birlik ve beraberlikle Kastamonu menfaatleri için de tek yumruk olabilecek mi? Önemli olan bu.

BİR GÜNDE 35 MİLYONLUK ÖDENEK

Geçtiğimiz gün yaptığı toplantıda Binali Yıldırım ve beraberindeki bakanların Kastamonu ziyaretlerine ilişkin bilgiler veren AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, ilimizde inşaat çalışmaları devam eden okullar için 15 Milyon TL, Ilgaz Yurdun Tepe Tesisleri için de 20 Milyon TL'lik ödenek sözü aldıkları müjdesini verdi. İşte benim sürekli olarak bahsettiğim lobicilik faaliyeti budur. Eksiklerini belirlersin, dosyanı hazırlarsın, konunun muhatapları ile karşı karşıya geldiğinde de elindeki gücü kullanıp ihtiyacın olanı koparırsın. İstanbul seçimlerini ve Kastamonu'nun İstanbul'daki çoğunluğunu fırsata çevirip ilimize 35 Milyon TL'lik yatırımın aktarılmasını sağlayan Milletvekillerimiz Hakkı Köylü, Metin Çelik ve AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü'ye tüm Kastamonu halkı adına tekrar teşekkür ediyorum.

TEŞEKKÜRLER ZAFER KARAHASAN

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri T. Zafer Karahasan'ın İl Özel İdaresinin çalışmalarına ilişkin olarak yaptığı açıklamalar da son derece mutluluk vericiydi. 'Biz büyük bir camia ve aileyiz' diyen Karahasan, Türkiye'nin en güçlü İl Özel İdarelerinden biri olduklarını ve kurumsallaşma yolunda da ciddi adımlar atmaya devam ettiklerini söyledi. 'Hepimiz bu devletin birer hizmetkarıyız' cümlesiyle dikkat çeken Zafer Karahasan, Ilgaz Yurdun Tepe Kayak Tesisleri'nin bu mevsim sonunda tüm Türkiye'nin hizmetine açılacağını ve çalışmalar tamamen bittiğinde ise tesislerin, Uludağ ve Kartalkaya gibi ülkemizin en önemli kayak tesisleri arasına gireceğini müjdeledi. Uzun yıllardır özlemle beklenen ve adeta yılan hikayesine dönen Yurdun Tepe Tesisleri için bizde büyük bir sabırsızlıkla bekliyoruz. Bu tesisin projelendirilip gerekli izinlerin alınmasından ihaleye çıkma sürecine, yer tesliminden itibaren karşımıza çıkan tüm engellerin tek tek aşılarak bugünlere gelinmesindeki süreçte emeği geçen herkese tüm Kastamonu halkı adına canı gönülden teşekkür ediyorum. Bana göre tam bir Kastamonu aşığı olan ve görev süresi boyunca memleket menfaatlerini her zaman ön planda tutarak taraflı tarafsız herkesin büyük taktirini kazanan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri T. Zafer Karahasan'a da tekrar teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.

DAHA GÜZEL BİR KASTAMONU İÇİN...

Son zamanlarda özellikle STK'lar üzerinden yaptığım eleştirilere kızıp benim hakkımda kötü düşüncelere kapılan sevgili başkanlarımıza sesleniyorum. Benim amacım kimseyi koltuğundan etmek, hedef göstermek yada itibarsızlaştırmak değil. 'Daha güzel bir Kastamonu' hayaliyle yaşayan genç bir kardeşiniz olarak memleket menfaatleri doğrultusunda bana göre yanlış olanı, kendi doğrularımı ve çözüm önerilerimi dilimin döndüğünce okuyucularımla paylaşıyorum. Bunda kızıp darılacak bir şey yok. Herkes aldığı sorumluluğun ve oturduğu koltuğun hakkını verecek. Olması gereken de bu değil mi zaten? Ben şuanda tek başıma bir mücadele veriyorum. Verdiğim bu mücadelede çoğu insana göre kötü adam olacağımı zaten biliyordum. Ben kötü adam olmaya razıyım. Bu uğurda bir bedel ödenmesi gerekiyorsa o bedeli de ödemeye dünden razıyım.

Daha güzel, daha yaşanılabilir, daha üretken, daha samimi, daha güvenli ve daha temiz bir Kastamonu için susma, sustukça sıra sana gelecek.

Kalın sağlıcakla...

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV