'Yaralıgöz'e yapılacak teleferik, bölge turizmini güçlendirir'

Devrekani Belediye Başkanı Engin Altıkulaç, Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi yönetimini ağırladığı ziyarette Yaralıgöz mevkiine yapılacak olan bir teleferik tesisinin bölge turizmine katkı sağlayacağını söyledi

'Yaralıgöz'e yapılacak teleferik, bölge turizmini güçlendirir'
banner72

Devrekani Belediye Başkanı Engin Altıkulaç, Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi yönetimini ağırladığı ziyarette Yaralıgöz mevkiine yapılacak olan bir teleferik tesisinin bölge turizmine katkı sağlayacağını söyledi.

Turizm Fakültesi tarafından 16-18 Eylül 2021 tarihleri arasında düzenlenecek olan Kastamonu Tabiat Turizmi Sempozyumu tanıtma ve sinerji yaratma ziyaret programlarından dördüncüsü gerçekleşti. Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alptekin Sökmen’in önderliğinde, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Dr. Hakkı Çılgınoğlu’nun yanı sıra Turizm İşletmeciliği Öğretim Üyesi Dr. Aydoğan Aydoğdu’nun katılımıyla gerçekleşen ziyaret programında ilk durak Devrekani Belediyesi oldu.

Devrekâni Belediye Başkanı  Engin Altıkulaç’ın makamında gerçekleşen ziyaret Dekan Prof. Dr. Alptekin Sökmen’in ziyaret amacımızı dile getirdiği konuşmayla başladı ve yaklaşık bir saat sürdü.

Altıkulaç’ın Devrekâni’nin sahip olduğu tabiat güzelliklerinin mağaralar açısından çok güçlü olduğunu ifade ettiği görüşmede ayrıca Akdoğan Şelalesi ve Belovacık Mevkiindeki Balıklı Göl’ün önemli birer Tabiat Turizmi Çekiciliği olduğu vurgulandı. Bunların yanı sıra Devrekâni’nin öteden beri Kastamonu’nun önemli bir tarım merkezi olduğu, hayvancılığın da çok güçlü bir ekonomik etkinlik olduğu dile getirildi. Söz konusu gücün Devrekâni’de coğrafi işaret tescilli gastronomi değerleri beslediğini vurgulayan Altıkulaç, gerek Cırık Tatlısı, gerekse de banduma ile gastronomi turizminde de iddialı olduklarını dile getirdi. Belediye Başkanı Engin Altıkulaç ayrıca Yaralıgöz mevkiine yapılacak bir teleferik tesisinin Devrekâni’nin olduğu kadar Küre ve Taşköprü Tabiat Turizmini de güçlendireceğini vurguladı. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER