Müzik indir

20 Ocak 2021 Çarşamba

MHP, ittifaka sadık

Virüsle pazarlık!

Koronavirüse davetiye çıkarıyoruz

28 Aralık 2020 Pazartesi 10:50
Virüsle pazarlık!
 

HEM ülkemizi hem de ilimizi tehdidi altına alan koronavirüs salgını sonrasında yapılan tüm uyarı ve denetimlere rağmen, her hafta Perşembe günleri Taşköprü’ye bağlı Alatarla (Germeç) Köyü’nde kurulan Sarımsak Pazarında yine insan yoğunluğu yaşandı. Oldukça hareketli olan Sarımsak Pazarında alıcı ve satıcıların sosyal mesafeye dikkat etmemesi gözlerden kaçmadı.

Pandemi sürecinde ‘korona virüsü önlüyor', 'virüse karşı sağlığa faydası var’ gibi söylentiler sonrasında Taşköprü Sarımsağına ilgi oldukça arttı. Perşembe günleri Germeç’te kurulan Sarımsak Pazarında geçtiğimiz günlerde yine yoğunluk oluştu.
İlimizde pandeminin ilk görüldüğü günden bugüne kadar geçen süreç içerisinde 417 kişi hayatını kaybetti. Yapılan onca uyarılara ve denetimlere rağmen Sarımsak Pazarında maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulmaması dikkatlerden kaçmadı. Hem sarımsak üreticilerinin hem de sarımsak alıcılarının alışverişlerinde fiziki mesafeye dikkat etmemeleri ve elle pazarlık yapmaları bazı vatandaşların tepkisine neden oldu. (Alperen Erkuş)

Anahtar Kelimeler: Virüsle Pazarlık!

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV