‘Tüm ağırlığımızı sel bölgesine kaydırmak zorunda kaldık’

RUTİN ÇALIŞMALARA DÖNMEYE BAŞLADIKLARINI KAYDEDEN VALİ ÇAKIR:

‘Tüm ağırlığımızı sel bölgesine kaydırmak zorunda kaldık’

SEL afetinden zarar gören köprülerin durumlarını yerinde inceleyen Vali Avni Çakır, vatandaşların sorun ve isteklerini dinledi. İlk olarak Cide’de Loç bölgesine giden Vali Çakır, burada Çamdibi Köyünde selden etkilenen köprüde incelemelerde bulundu. Bölge sakinlerinin şikayetine neden olan Karakadı ile Gökçeler arasındaki 3 kilometrelik bozuk yolu inceleyen Çakır, gerekli çalışmanın yapılması için talimat verdi. Güren bölgesinde yer alan Ovacık-Akça ve Yayla Köyü arasındaki bozuk olan grup yolunda da incelemelerde bulunan Vali Çakır, gerekli çalışmaların yakın süre içinde başlayacağının müjdesini verdi.

“BÖLGEYİ EN İYİ SEVİYEYE GETİRMEK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Cide ziyaretiyle ilgili açıklamalarda bulunan Vali Avni Çakır; “Aslında bizim bu bölgede Ağustos ve Eylül aylarında hem KÖYDES’de hem de özel idare programında programlanmış çalışmalarımız vardı. Bu bölge hem Kastamonu hem de Cide açısından turizm için önemli bölge. Buradaki alt yapı güçlendirme noktasında güçlü çalışmalarımız vardı, ama Ağustos ayında Bozkurt olmak üzere 7 ilçemizde etkili olan sel afeti nedeniyle bütün ağırlığımızı o bölgelere kaydırmak zorunda kaldık. Sel bölgelerindeki işlerimizi atfettikten sonra normal programlı işlerimize dönmeye başladık. İnşallah daha önce söz verdiğimiz gibi bu bölgenin ve vadinin grup yolunu standartlarını en iyi seviyeye getirmek için kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bu sene sathi kaplamalardan vazgeçtik. Bölgenin yapısına göre en uygun olanı uygulayacağız” dedi.

Ziyaretlerde Vali Avni Çakır’a İl Özel İdare Genel Sekreteri Selçuk Aslan, İGM Başkanı Güray Parçal, Cide Kaymakamı Ömer Sağlam, Cide İGM Üyesi Mustafa Özcan eşlik etti. (Mehmet Salman)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER