Müzik indir

20 Ocak 2021 Çarşamba

MHP, ittifaka sadık

Tosya’nın 3 köyünde karantina sona erdi

TOSYA’da koronavirüs tedbirleri kapsamında üç köyde başlatılan karantina uygulaması sona ererken, bir köyde ise karantina başlatıldı

04 Ocak 2021 Pazartesi 10:52
Tosya’nın 3 köyünde karantina sona erdi
 

TOSYA’da koronavirüs tedbirleri kapsamında üç köyde başlatılan karantina uygulaması sona ererken, bir köyde ise karantina başlatıldı. Tosya Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, Tosya İlçe Hıfzıssıhha Kurulunca ilçeye bağlı Karaköy, Kuşçular ve Karabey köylerinin artan vaka sayıları nedeniyle karantinaya alındığı hatırlatılarak, yapılan kontrollerde köylerdeki vaka sayılarında yaşanan düşüş sebebiyle karantina uygulamasının sonlandırılmasına karar verildiği kaydedildi. Böylelikle Tosya’da üç köyde devam eden karantina uygulaması sonlandırılmış oldu.

GÖVRECİK KÖYÜ KARANTİNAYA ALINDI

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, artan vaka sayıları nedeniyle Gövrecik Köyü Kurt Mahallesinin karantinaya alındığını açıkladı.  

Sosyal medya üzerinden açıklamada bulunan Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, ilçede son günlerde vak'a sayılarında ciddi düşüşlerin olduğunu ve bunun kendilerinde rehavet oluşturmaması gerektiğini uyarısında bulunarak, “İlçemizdeki vaka sayılarında yaşanan önemli düşüş memnuniyet verici olsa da salgınla mücadelemizde rehavete kapılmaksızın pür dikkat devam ediyoruz. Bu bağlamda gerek sahadaki denetim ve filyasyon ekiplerimiz gerekse İçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulumuz çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Karaköy, Kuşçular ve Karabey köylerimizdeki karantina uygulamamız, buralardaki vaka sayıları düştüğü için sonlandırılmıştı. Son olarak dün itibariyle Gövrecik Köyü Kurt Mahallesi, burada artan vak'a sayıları nedeniyle İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulumuz kararıyla karantina altına alındı. Yılbaşı nedeniyle ilçemize dışarıdan da çok sayıda insanın gelebileceği göz önünde bulundurularak Tosyalı hemşehrilerimden tedbiri elden bırakmamalarını ve her zamankinden daha dikkatli olmalarını rica ediyorum” dedi. (iha)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV