Müzik indir

03 Mart 2021 Çarşamba

'Milletin cebinde para yok'

Tosya'da kınalı keklik avı yasaklandı

Tosya'da Kaymakam Deniz Pişkin ve avcılardan oluşan komisyon, ortak akılla ilçede av ve yaban hayatının korunması konusunda istişarelerde bulunarak kararlar alındı

17 Şubat 2021 Çarşamba 10:49
Tosya'da kınalı keklik avı yasaklandıTosya'da kınalı keklik avı yasaklandı

Tosya'da Kaymakam Deniz Pişkin ve avcılardan oluşan komisyon, ortak akılla ilçede  av ve yaban hayatının korunması konusunda istişarelerde bulunarak kararlar alındı. Buna göre 2020-2021 sezonunda Tosya'da Kınalı Keklik kuş türünün avlanması yasaklandı.

 

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; '' 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanununun gereğince ilgili kurum yetkilileri ve avcı temsilcilerinden teşekkül ettirilen Tosya İlçe Av Komisyonu’nu topladık.

İlçemizdeki av ve yaban hayatının korunması, geliştirilmesi ve sürdürülebilir yönetimine ilişkin tedbirleri almak üzere toplanan Komisyon’da; avlanmasına izin verilen av hayvanları ve bunların avlanma süre ve sayılarını belirledik.

Ayrıca “Kınalı Keklik" kuş türünün ilçemiz genelinde popülasyonunun azaldığı ve nesillerinin tehlike altında olduğu gözlendiğinden, bu kuş avının 2021-2022 av sezonunda yasaklanmasına karar verdik.'' (Bülten)


    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV