Müzik indir

04 Aralık 2020 Cuma

''Şov yapmak yerine; sağlık sistemine odaklanmalı''

Tosya'da karantina kararı

Kastamonu'nun Tosya ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında il dışından gelenler 15 gün karantinaya alınacak.

11 Mayıs 2020 Pazartesi 12:10
Tosya'da karantina kararıKastamonu'nun Tosya ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında il dışından gelenler 15 gün karantinaya alınacak.

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, gazetecilere yaptığı açıklamada, bugünden itibaren  ilçeye il dışından günübirlik ve cenaze için gelenler hariç herkesin karantina altına alınacağını açıkladı.
Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında sosyal hareketliliği azaltma ve virüsün yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla bazı önlemler aldıklarını anlatan Pişkin, "11 Mayıs Pazartesi gününden itibaren 30 gün süreyle Seyahat İzin Belgesiyle gelmiş olsalar dahi başka bir yerleşim yerinden ilçemiz merkez ve köylerine gelen kişilerin iaşe ve barınma bedeli kendileri tarafından ödenmek kaydıyla 15 gün süreyle ilçemiz Şehit Mustafa Kaymakçı 
Anadolu Lisesi Yurdunda karantina altında alınacak." dedi.

Yetkili makamlardan alınan Seyahat İzin Belgesi ile ilçeye günübirlik gelenler ve cenaze için gelenlerin kapsam dışında tutulacağını ifade eden Pişkin, şunları söyledi:

"Yurtta karantina altında kalıp da özel bir diyete tabi olan vatandaşlar için, uygun yemeklerin belirlenmesi amacıyla Devlet Hastanesinden diyetisyen görevlendirilecek.  Karantina altında tutulacak vatandaşlarımızın günlük sağlık kontrolleri ve takipleri, İlçe Sağlık Müdürlüğümüz tarafından yapılacak. Özellikle yaklaşan Ramazan Bayramı nedeniyle İstanbul başta olmak üzere büyük şehirlerden çok sayıda vatandaşımızın geleceğini öngörerek böyle bir karara ihtiyaç duyuldu."

Mehmet Ulusoylar/ Tosya
Anahtar Kelimeler: Tosyada Karantina Kararı

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV