Taşköprülü Göksü, TRT yönetiminde

TRT’nin yeni oluşturulan yönetimine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Taşköprülü olan Doç. Dr. Oğuz Göksu atandı

Taşköprülü Göksü, TRT yönetiminde

TRT’nin yeni oluşturulan yönetimine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Taşköprülü olan Doç. Dr. Oğuz Göksu atandı.

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT), Genel Müdürlüğüne, Yönetim Kurulu Başkan ve üyeliklerine Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi kararı ile yeni atamalar gerçekleşti.

TRT Yönetim Kurulu Başkanı Prof Dr. Ahmet Albayrak, genel müdür Prof. Dr. Zahid Sobacı olurken Taşköprülü Doç. Dr. Oğuz Göksu’nun da yer aldığı yönetim kurulunda Atakan Yılmaz, Mücahid Eker, Doç Dr. Oğuz Bilgin, Hilal Kaplan Öğüt, Meryem İlayda Atlas Çetin, Doç. Dr. Veysel Kurt bulundu.

Doç. Dr. Oğuz Göksu kimdir?

Aslen Taşköprülü olan Oğuz Göksu, 1989’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi. Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü ile Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nü 2012’de birlikte tamamlayarak çift anadal yaptı ve bu süreçte pedagojik formasyon eğitimi de aldı. Eylül 2012'de Gaziantep Üniversitesi'nde Araştırma Görevlisi olarak akademik hayatına başladı. 2013-2016 İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde çalışmalarını sürdürdü. Haziran 2014’de İstanbul Üniversitesi’nde yüksek lisansını “Siyasal İletişim Uygulamalarında Siyasal Kültürün Rolü" başlıklı teziyle tamamladı. Bu tez 2015 yılında 4. Sosyal Bilimler Teşvik Yarışmasında tez kategorisinde 2.lik ile ödüllendirildi. Ocak 2018’de İstanbul Üniversitesi’nde "Siyasal İktidar İnşasında Lider Olgusu: Lider Tipolojileri Bağlamında Recep Tayyip Erdoğan İncelemesi" başlıklı teziyle doktorasını tamamladı. Gaziantep Üniversitesi'nde Ocak 2019'da öğretim üyeliğine atandı. Haziran 2020'de İletişim Çalışmaları bilim alanında doçent unvanını almaya hak kazandı. Akademik çalışma alanları; siyasal iletişim, siyasal liderlik, kamu diplomasisi, ülke markası, algı yönetimi, imaj yönetimi ve spor iletişimi. Ulusal ve uluslararası çok sayıda akademik esere imza attı ve 2 ulusal projede görev aldı. Ocak 2018-Aralık 2020 döneminde KONDA Araştırma ve Danışmanlık Şirketinin Gaziantep il sorumlusu olarak çalıştı. (İstamonu)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER