Taşköprü'de vaka sayısı 32’ye yükseldi

Taşköprü ilçemizde Kurban Bayramı'nın ardından artış gösteren Covid-19 vaka sayısı 32’ye yükseldi.

Taşköprü'de vaka sayısı 32’ye yükseldi
 

Taşköprü ilçemizde Kurban Bayramı'nın ardından artış gösteren Covid-19 vaka sayısı 32’ye yükseldi. 
Taşköprü’de Kurban Bayramı'nın ardından Covid-19 vaka sayısı her geçen gün artış göstermeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta itibariyle 23 olan vaka sayısı, Taşköprü’de dün itibariyle 32’ye yükseldi. İlçedeki sağlık kuruluşlarına 70’in üzerinde kişi yüksek ateş ve çeşitli rahatsızlıklardan dolayı başvururken, yapılan testlerde ise birçok hastanın Covid-19 virüsü taşıdığı tespit edildi. 
Yapılan başvuru ve vakaların çoğunluğunun köylerden geliyor olmasına dikkat çekerken yetkililer, vatandaşları maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyması noktasında uyardı. 
DONALAR KÖYÜNDEKİ KARANTİNA PAZAR GÜNÜ SONA ERECEK 
Öte yandan Taşköprü’ye bağlı Donalar, Kaygunca, Akdoğan, Çördük, Çiftlik ve Akseki köyleri ile Üstatlar, Tekke ve Pulcular mahallelerinde pozitif vakaların görülmesiyle birlikle İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, Donalar köyünde 10 gün süreyle karantina uygulamasına ve diğer yerleşim yerlerinde ise ev karantinasına karar verdi. 
YOĞUNLUK HARİTASI ENDİŞE VERİCİ 
Sağlık Bakanlığının ‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasında bir süredir düşük riskli bölgede bulunan Taşköprü, son günlerde artış gösteren Covid-19 vakaları nedeniyle orta riskli bölge seviyesine yükseldi. Yine aynı haritada ilçede birçok noktada vaka yoğunluğu olduğu görüldü. 

Akif Doğan/Taşköprü(iha)


Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2020, 10:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER