‘Seydiler soğuk ama insanı sıcaktır’

Seydiler Belediye Başkanı Mehmet Erdoğan, Ankara'da gerçekleştirilen 'Başkent'te Kastamonu Günleri' ile ilgili BRTV’ye değerlendirmelerde bulundu.

‘Seydiler soğuk ama insanı sıcaktır’
banner72

11-14 Kasım tarihleri arasında Kastamonu Dernekler Federasyonu (KASDERFED) tarafından 16’ncısı düzenlenen Başkent’te Kastamonu Günleri’nde BRTV’ye açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Erdoğan, Kastamonu’nun fotoğraflarla ve bölgeden getirilen yöresel ürünlerle tanıtılmaya çalışıldığını, fakat bunun yeterli olmadığını, Kastamonu’ya giderek o tarihi havayı yaşamalarını, doğal güzellikleri görmelerini ve eşsiz yöresel lezzetlerden tatmalarını tavsiye etti.

“SEYDİLER, KASTAMONU’NUN SİBİRYASIDIR”

Seydiler’i iklim bakımından “Kastamonu’nun Sibiryası” olarak nitelendiren Erdoğan; “Fakat insanları da oldukça sıcak, içten ve doğal insanlardır. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu da oldukça memnun oldu. Bizleri ziyareti, yaptığımız istişareler de bölgemiz açısından önemli. Seydiler zaten gözle görülür bir gelişim içerisinde, öyle düşünüyorum ki önümüzdeki 5 yıl içinde kendi potansiyelini yani sanayi, ilçe merkezi konumlanması, nüfus anlamında beşe katlar. Tabii bu durumda Seydiler’i bir anda Kastamonu’nun üç büyük ilçesinden biri haline getirir” dedi.

“SEYDİLER ESKİSİ KADAR UZAK DEĞİL”

Şu anda ulaşımın eskisi gibi olmadığını söyleyen Erdoğan; “15 Temmuz Tünelinin faaliyete geçmesinin ardından Ankara’ya yaklaşık 2 saat gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanıyor. İstanbul’dan gelen ziyaretçilerimiz ise uçak tercihi yaptıkları takdirde 50 dakikada şehrimize gelebiliyorlar. Bizler burada imkanlarımız doğrultusunda ilimizi tanıtıyoruz fakat ziyaretçilerimizin ulaşım da bu kadar kolaylaşmışken Kastamonu’ya gelerek o tarihi havayı yaşamalarını, doğal güzellikleri görmelerini ve eşsiz yöresel lezzetlerden tatmalarını, özellikle soğuk kış aylarında coğrafi işaretli yöresel lezzetimiz olan Banduma’mızı Seydiler’de tatmalarını tavsiye ediyorum” diye konuştu. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER