Seydiler, hayvan pazarına kavuştu

Seydiler Belediyesi’nin en önemli projelerinden biri olan Canlı Hayvan Pazarı açılışı yapıldı

Seydiler, hayvan pazarına kavuştu
banner72

Seydiler Belediyesi’nin en önemli projelerinden biri olan Canlı Hayvan Pazarı açılışı yapıldı.Açılışa Seydiler Seydiler Kaymakamı Semih Memiş, Kastamonu Belediye Başkan Yardımcısı ve Başkan Vekili Mehmet Yurt, MHP İl Başkanı Emin Çınar, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, Ağlı Belediye Başkanı Şahin Çolak, Çatalzeytin Belediye Başkanı Ahmet Demir, Devrekani Belediye Başkanı Engin Altıkulaç, Küre Belediye Başkanı Salih Turan, Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavakligil ve vatandaşlar katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Seydiler Belediye Başkanı Mehmet Erdoğan, “Bugün Seydiler’de güzel bir tesisin açılışında hep birlikteyiz, çok mutluyuz. Tarım ve Hayvancılığı destekleme adına Canlı Hayvan Pazarı’nın açılışını gerçekleştiriyoruz. İştirak eden ve bize bu konuda destek veren herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Çiftçilerimizin, yetiştiricilerimizin işlerini kolaylaştırmış olduk. İçinde bulunduğumuz coğrafyanın ve jeopolitik konumun bilinci içerisinde “organize sanayi bölgemize verdiğimiz önemin yanında yatırımcılarımıza da güven sağlayarak gerek iş istihdamı, gerekse bölge ekonomisinin çeşitlenmesi konularında önemli adımlar atmaya devam ediyoruz.Bildiğiniz üzere geçim kaynağı ağırlıklı olarak tarım ve hayvancılığa dayalı bir bölgede yaşıyoruz. Seçim döneminde projelerimiz arasında yer alan; ilçemizin en önemli eksikliği olarak nitelendirdiğimiz “Canlı Hayvan Pazarı”nı tamamlandırmış bulunuyoruz'' dedi.

Mezbahane için de ruhsatın alındığını duyuran Başkan Erdoğan, bundan sonraki süreçte hayvancılarımızın artık kesim için ilçe dışına gitmek zorunda kalmayacaklarını ve  kesimlerini dilerlerse ilçede yapabileceklerini belirtti.

ÜNLÜ: BÖLGEMİZ HER ANLAMDA GELİŞİYOR

Seydiler Canlı Hayvan Pazarının sadece Seydiler için değil çevre ilçeler için de önemli olduğunu vurgulayan Ak Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ise , hükümetimiz olarak çiftçilerimize ve hayvancılarımıza verdiğimiz buzağı, mazot, ürün desteklerinin devam ettiğini bu durumunda üretimimize can suyu olduğunu ifade etti. Devrekani ilçesinde Tarıma Dayalı İhtisas ( Besi ) Organize Sanayi Bölgesi Projesi’nin yakın zamanda faaliyete geçerek bölgemizde diğer bir önemli bir yatırım olduğunu belirten Ünlü; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ardı ardına açıkladığı doğal gaz müjdeleri ile bölgemiz sadece tarım ve hayvancılıkta değil aynı zamanda enerji kaynakları anlamında da Türkiye’mizin en önemli konumu statüsündeki yerini alıyor” dedi.

ÇINAR: SEYDİLER CAZİBE MERKEZİ

Canlı Hayvan Pazarının açılışında konuşma yapan MHP İl Başkanı Emin Çınar da;Seydiler, hayvancıların üst kalite sığır aradıklarında, orijinal simental cinsi hayvan denildiğinde ilk uğrak yeri haline geldiğini, bu durumun Seydiler halkının ne denli hayvancılığa önem verdiğinin göstergesi olduğunu dile getirdi. Cumhur İttifakı’nın olumlu etkisinin her alanda oluğu gibi hayvancılıkta da olumlu gelişmelerinin somut bir şekilde göründüğünü söyleyen Çınar; Canlı Hayvan Pazarının bölge halkına hayırlı uğurlu olmasını ve bol kazançlar getirmesini diledi.

Konuşmaların ardından katılım sağlayan protokol tarafından kurdele kesilerek Canlı Hayvan Pazarının açılışı yapıldı, protokol ve vatandaşlar pazar yeri gezildi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER