Seydiler buz tuttu!

Eylül ayının gelmesiyle birlikte yurt genelinde sıcaklıklarda düşüş yaşanırken, ilimizde ise 8 Eylül Gecesi Türkiye’nin en düşük sıcaklığı ölçüldü

Seydiler buz tuttu!

Eylül ayının gelmesiyle birlikte yurt genelinde sıcaklıklarda düşüş yaşanırken, ilimizde ise 8 Eylül Gecesi  Türkiye’nin en düşük sıcaklığı ölçüldü. Seydiler ilçesi önceki gece 0,3 derece ile ülkemizin en düşük sıcaklığı olan yeri oldu. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, en düşük sıcaklık değerine sahip Seydiler’i; 1,4 derece ile Devrekani, 1,4 derece ile Çankırı-Kurşunlu ve 1,5 derece ile de Çankırı-Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezi takip etti. En düşük sıcaklık ölçülen Kastamonu’nun bazı ilçe merkezlerinde ise termometreler şu değerleri gösterdi: “Cide 15,8, Doğanyurt 15,6, İnebolu 14,9, Hanönü 14, Abana 13,6, Bozkurt 12,5, Küre 7,9, Daday 6,8, Araç 6, İhsangazi 4.7, Azdavay 4,5, Ağlı 3,6 derece.” Yaz aylarının sona erdiğinin göstergesi olan ani sıcaklık düşüşlerinin ilerleyen günlerde de devam edeceği tahmin ediliyor.  (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER