Sevim Tokatlı MTAL, Türkiye ikincisi oldu

26-27 Mart 2022 tarihleri arasında Bolu İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin düzenlediği ve 56 okulun katıldığı “İmparatorluk Mirası Osmanlı Mutfağı Yemek Yarışması”nda Taşköprü Sevim Tokatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türkiye ikincisi oldu.

Sevim Tokatlı MTAL, Türkiye ikincisi oldu
banner72

İmparatorluk Mirası Osmanlı Mutfağı Yemek Yarışması’nda Taşköprü ilçesi Sevim Tokatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek ve İçecek Bölümü öğrencileri; Derya Çamcı, İsmet Buğra Özel, Ceren Sezer, Salih Karaca isimli öğrenciler Gümüş Madalya alarak Türkiye ikincisi oldu.  

Osmanlı Mutfağı alanında 4 çeşit yemekle yarışmaya katılan öğrencilerin menüleri şöyle; “Meyir Çorbası, Fodula, Helva-i Hakaniyye, Hibiskus Şerbeti.” Harika sunumlarıyla tüm ilgileri üzerlerine çeken öğrenciler, tadı damaklarda kalan bu menüyle gümüş madalyayı almaya hak kazandı.

Sevim Tokatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul müdürü Nilüfer Aktaş konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında; “İmparatorluk Mirası Osmanlı Mutfağı Yemek Yarışmasında emeği geçen öğrencilerimize, onları yetiştiren anne ve babalarına teşekkür ediyorum. Ayrıca onları en güzel şekilde motive edip yarışmaya hazırlayan okulumuz Yiyecek ve İçecek Hizmetleri alanı öğretmenlerimiz Hilal Nur Aksu, Berkan Yıldız’a, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Kapucuoğlu’na ve maddi ve manevi desteklerinden ve ziyaretlerinden dolayı Taşköprü Kaymakamımız Çağlar Partal’a teşekkür ediyorum” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER