Satmak istediği koyunlarını dolandırıcılara kaptırdı

Cide ilçesinde internet üzerinden küçükbaş hayvanlarını satmak isteyen vatandaşı dolandıran şahıslar 35 koyunla kayıplara karıştı.

Satmak istediği koyunlarını dolandırıcılara kaptırdı
banner72

Dolandırılan vatandaşın annesiz kalan 12 kuzusu da telef oldu.  

Cide’ye bağlı Kovanören Köyünde yaşayan 57 yaşındaki Şerafettin Demir, iki yıl önce çalıştığı inşaatta yaşadığı iş kazası sonrası hayvan yetiştirmeye karar vererek koyun yetiştiriciliğine başladı. Yaklaşık 90 bin TL civarındaki borçlarını ödemek isteyen Demir, 39 koyun ve 35 kuzusunu satmaya karar verdi. Demir, 74 küçükbaş hayvanını satmak için bir internet sitesi üzerinden ilan verdi. İlanı gören şahıslar, Demir’i arayarak koyunları almak istediğini söyledi. Daha sonra evine gelen şahıslarla anlaşan Demir, 74 küçükbaş hayvanını 125 bin TL karşılığında sattı. Şahıslar, satın aldıkları koyunlardan 35 koyunu kamyona bindirdi, koyun ve kuzuların kalan kısmını almak için bir daha geleceklerini belirterek, Demir’e satın aldıkları koyunların parasını ödemek için kendi ile gelmesini söyledi. Daha sonra Kastamonu kent merkezinde bulunan bir otelde Demir’i bırakıp bankadan para çektikten sonra geri döneceğini söyleyen şahıslar kayıplara karıştı. Dolandırıldığını anlayan Demir ise Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğüne giderek suç duyurusunda bulundu. Demir’in 12 kuzusu da anneleri olmaması sebebiyle sütsüz kalarak telef oldu.

“BİZİ TEHDİT ETTİLER”

Dolandırıldığını anlayınca suç duyurusunda bulunduğunu söyleyen Şerafettin Demir, “Telefon kayıtlarımız var. Benim eşim ile görüşme yaptılar. O zaman Kastamonu’da oteldeydim, otelden yeni çıkmıştım. ‘Eğer polise, jandarmaya giderseniz size bir kuruş para vermem’ diye bizi ayrıca tehdit etti. Eşim beni aradı, o yüzden ben oradan kaçmak zorunda kaldım. Eşimi arayıp tehdit ederek korkutmaya çalışıyorlar. Bunun üzerine ben Kastamonu Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne gittim. Zaten onların hemen isimleri çıktı. Aracı bulduk, güvenlik kamerası kayıtlarından çıktı ortaya, adamları buldular. Ondan sonra ne oldu bilmiyorum, şahısların ifadeleri alındı mı alınmadı mı bize gelen bir bilgi yok. Ben Emniyet Müdürlüğünü arıyorum, ‘şu an için size bilgi veremeyiz’ dediler. Son durumu bu yüzden bilemiyorum” şeklinde konuştu. (iha)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER