Müzik indir

01 Mart 2021 Pazartesi

'Milletin cebinde para yok'

Sarımsak pazarında sıkı denetim

Taşköprü Alatarla'da dün kurulan sarımsak pazarı ile genel pazar yerinde, genelgeler ve il Hıfsızsıhha kurulu kararları gereği Jandarma tarafından tüm tedbirler alınarak yaya devriyeler ile denetleme yapıldı

12 Şubat 2021 Cuma 12:47
Sarımsak pazarında sıkı denetim
 

Sarımsak pazarında sıkı denetim

 

Taşköprü Alatarla'da dün kurulan sarımsak pazarı ile genel pazar yerinde, genelgeler ve il Hıfsızsıhha kurulu kararları gereği Jandarma tarafından tüm tedbirler alınarak yaya devriyeler ile denetleme yapıldı.

Alatarla Sarımsak Pazarı’nın girişinde koronavirüs salgınına karşı Jandarma ekipleri tedbiri elden bırakmıyor. Alatarla Jandarma Karakol Komutanlığı, Taşköprü Alatarla’da kurulan sarımsak pazarında Jandarma kontrol noktası oluşturularak, HES kodu ve ateş ölçer ile vatandaşların ateş kontrolü yaparak içeri aldı. Maskesi olmayan satıcı ve vatandaşlara maske dağıtarak, hijyen ve dezenfekte malzemelerikullanılmak suretiyle satıcı ve alıcı vatandaşlara yardımcı oldu. Pazar girişinde kurulan Jandarma noktasında, vatandaşlara kurallara uyulması yönünde bilgiler verildi. Temel ihtiyaç, tarım ve gıda malzemeleri satıcılarının girip yerleşmesine müsaade edilerek,açık malzemelerin müşterilerce dokunularak alınmasını engelleyici tedbirler alındı. Sosyal mesafe kontrolleri yapılarak, devriye araçlarından sık sık anonslarla uyarıda bulundu.(Alperen Erkuş)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV