Sarımsak pazarında sıkı denetim

Taşköprü Alatarla'da dün kurulan sarımsak pazarı ile genel pazar yerinde, genelgeler ve il Hıfsızsıhha kurulu kararları gereği Jandarma tarafından tüm tedbirler alınarak yaya devriyeler ile denetleme yapıldı

Sarımsak pazarında sıkı denetim

 

Sarımsak pazarında sıkı denetim

 

Taşköprü Alatarla'da dün kurulan sarımsak pazarı ile genel pazar yerinde, genelgeler ve il Hıfsızsıhha kurulu kararları gereği Jandarma tarafından tüm tedbirler alınarak yaya devriyeler ile denetleme yapıldı.

Alatarla Sarımsak Pazarı’nın girişinde koronavirüs salgınına karşı Jandarma ekipleri tedbiri elden bırakmıyor. Alatarla Jandarma Karakol Komutanlığı, Taşköprü Alatarla’da kurulan sarımsak pazarında Jandarma kontrol noktası oluşturularak, HES kodu ve ateş ölçer ile vatandaşların ateş kontrolü yaparak içeri aldı. Maskesi olmayan satıcı ve vatandaşlara maske dağıtarak, hijyen ve dezenfekte malzemelerikullanılmak suretiyle satıcı ve alıcı vatandaşlara yardımcı oldu. Pazar girişinde kurulan Jandarma noktasında, vatandaşlara kurallara uyulması yönünde bilgiler verildi. Temel ihtiyaç, tarım ve gıda malzemeleri satıcılarının girip yerleşmesine müsaade edilerek,açık malzemelerin müşterilerce dokunularak alınmasını engelleyici tedbirler alındı. Sosyal mesafe kontrolleri yapılarak, devriye araçlarından sık sık anonslarla uyarıda bulundu.(Alperen Erkuş)

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2021, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER