Rıfat Ilgaz'ı Cide'de anıyoruz

Bu yıl 26’ncısı düzenlenecek olan Cide Rıfat Ilgaz Sarı Yazma Kültür ve Sanat Festivali bugün yapılacak yürüyüş ve etkinlikler ile başlıyor

Rıfat Ilgaz'ı Cide'de anıyoruz
banner72

Bu yıl 26’ncısı düzenlenecek olan Cide Rıfat Ilgaz Sarı Yazma Kültür ve Sanat Festivali bugün yapılacak yürüyüş ve etkinlikler ile başlıyor.

Cide ilçesinde her yıl düzenlenen festival ile Cideli Yazar Rıfat Ilgaz anılıyor. Festival, bugün saat 14.00’de Rıfat Ilgaz evinden başlayacak yürüyüş ile start alacak. Belediye Meydanı’nda son bulacak yürüyüşün ardından ise saat 16.00’da Yasin Akbaydar’ın çizdiği resimler Liman İçi Kent Müzesi ve Galeri’sinde sergilenecek. Sergi sonrasında saat 18.00’de ise İnönü Caddesi’nde bulunan Ciçekder açılışı yapılacak. Festivalin birinci günü Rıfat Ilgaz Kültür ve Sanat Evi’nde Rıfat Ilgaz’ın Hayatı ve Şiir Dinletisi etkinliği ile son bulacak. Festivalin ikinci gününde ise Cide Belediyesi Kültür Merkezi bir dizi etkinliğe ev sahipliği yapacak. Yarın saat 11.00’de Gençlik Parkı’nda Rıfat Ilgaz Resim Sergisi düzenlenecek. Serginin ardından ise saat 14.00’de belediyede Kaan Tanyeri ve Mehmet Saydur söyleşisi gerçekleştirilecek.  Saat 14.45’de ise Rıfat Ilgaz Roman Yarışması Ödül Töreni icra edilecek. Saatler 15.00’i gösterdiğinde de imza günü etkinlikleri ile festival sona erecek.   (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER