Pınarbaşı turizm sezonuna hazır

Saklı cennet Pınarbaşı; doğal akvaryum niteliğinde ki Horma Kanyonu, vahşi cennet denilen ve dünyanın derinlikte ikinci büyük kanyonu olan Valla Kanyonu, saklı cennet olarak nitelendirilen Ilıca Şelalesi, dünyanın dördüncü büyük mağarası olan Ilgarini Mağarası’nın yanı sıra Mantar Mağarası ve Ejder Kuyusu ile bugün başlayan kademeli normalleşme sürecine hazır

Pınarbaşı turizm sezonuna hazır

Saklı cennet Pınarbaşı; doğal akvaryum niteliğinde ki Horma Kanyonu, vahşi cennet denilen ve dünyanın derinlikte ikinci büyük kanyonu olan Valla Kanyonu, saklı cennet olarak nitelendirilen Ilıca Şelalesi, dünyanın dördüncü büyük mağarası olan Ilgarini Mağarası’nın yanı sıra Mantar Mağarası ve Ejder Kuyusu ile bugün başlayan kademeli normalleşme sürecine hazır.

Pınarbaşı'nın doğa turizmi anlamında Batı Karadeniz'in parlayan yıldızı olduğunu ve özellikle son 2 yılda gerçekleştirilen yatırımlarla birlikte kabuğunu kırdığını söyleyen Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar, kademeli normalleşme süreci ile birlikte turizmde patlama beklediklerini söyledi.

Pandemi döneminde boş durmadıklarını ve özellikle turizm alanlarında ki altyapı sorunlarını çözmek için büyük çaba sarf ettiklerini ifade eden Şenol Yaşar, Horma Kanyonu girişine yapılan turizm tesisi ile birlikte büyük bir eksikliği daha ortadan kaldırdıklarının altını çizdi.

''BATI KARADENİZ'İN YILDIZI OLMAYA ADAY''

2020 yılında pandemi olmasına rağmen Horma Kanyonu’na 120 bin biletli ziyaretçinin geldiğini, 2021 yılının ilk altı ayında ise 50 bin biletli ziyaretçinin kanyonu gezdiğini dile getiren Belediye Başkanı Şenol Yaşar, “Bugün başlayan kademeli normalleşme süreci ile birlikte bu sayının katlanarak artmasını bekliyoruz. Pınarbaşı vadettikleri ile sadece Kastamonu’nun değil Batı Karadeniz’in turizmde parlayan yıldızı olmaya adaydır. Bizde bu potansiyeli önce ilçemiz sonrada ilimiz için katma değere dönüştürmek için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz” dedi.

Yerli ve yabancı turistleri Pınarbaşı’na beklediklerini söyleyen Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar, kademeli normalleşme sürecinde de maske, mesafe ve temizlik kurallarını uygulamaya devam edeceklerinin de kaydetti. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER