Pınarbaşı'na macera parkı yapacaklar

DOF Robotics Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Mertcan İstamonu Gazetesi’ne çalışmaları hakkında bilgi aktardı

Pınarbaşı'na macera parkı yapacaklar

Pınarbaşı'na macera parkı yapacaklar

DOF Robotics Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Mertcan İstamonu Gazetesi’ne çalışmaları hakkında bilgi aktardı. Eğlence sektörüne yönelik ürettiği yüksek teknoloji ürünlerin yanı sıra farklı alanlarda da yatırımlarının olduğundan bahseden Mustafa Mertcan Pınarbaşı’nda macera parkı oluşturma projelerinin olduğunu söyledi.

2020'nin eğlence sektörü için güzel geçmediğini ancak firmanın ürün yelpazesini genişleterek geliştirdiği yeni teknolojilerle hedeflerine ulaştığını kaydeden Mustafa Mertcan, “2020 yılı eğlence için olumsuz diyebileceğimiz yıllardan bir tanesiydi. Geçtiğimiz yıl sektörel anlamda olumsuz geçse de biz hedeflerimizi tamamlayarak bitirdik. Özellikle sağlık tarafında geliştirdiğimiz ar-ge faaliyetlerimiz ile birlikte ihracatımıza hız kesmeden devam ettik. Dolayısıyla 2021 yılındaki hedeflerimizi biraz daha büyüterek ilerliyoruz. Her yıl yüzde 100 büyüyen bir şirketimiz var. Bu yıl bunu biraz daha yükseğe konumlandırmış durumdayız.” dedi.

İSTİHDAM VE KAPASİTE ARTACAK

Üretim ve ar-ge çalışmalarının tamamını bu yıl haziran ayında yeni tesislerine taşımayı planladıklarını, böylece kapasitelerinde artış yaşanacağını vurgulayan Mertcan, “Mevcutta üretim ve ar-ge merkezimiz bin 500 metrekare alanda kurulu, 62 personelimiz bulunuyor. Personelimizin yarısı ar-ge merkezinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu alan bize yetmediği için Yeşilköy Atatürk Havalimanı Serbest Bölgesinin içerisinde 4 bin metrekare kapalı alana sahip bir mekana geçiyoruz. Cumhurbaşkanımızın da açılışına katılacağı şekilde, 2021 yılı haziranında ise tamamen taşınıp açılışımızı yapmak istiyoruz. Yeni alanda, ilk yılımızda 100 kişilik personel sayısına ulaşacağız. Ağırlıklı olarak yazılımcı grubumuza ilavemiz olacak. 2021 yılı özellikle eğlence alanındaki yapmış olduğumuz faaliyetlerle, birtakım organizasyonlarla birlikte 2020’ye göre daha hızlı geçecek. Yeni teşviklerle birlikte, kendimize biraz daha güç katıyor olacağız.” diye konuştu.

PINARBAŞI’NA MACERA PARKI PLANIMIZ VAR

Eğlence sektörüne yönelik ürettiği yüksek teknoloji ürünlerin yanı sıra farklı alanlarda da yatırımlarının olduğundan bahseden Mustafa Mertcan Pınarbaşı’nda macera parkı oluşturma projelerinin olduğunu bildirerek şöyle devam etti:

“Ar-ge merkezi olarak sürekli proje üreten bir firmayız. Bir yandan da yazılım ağırlıklı projeler geliştiriyoruz. Bunlar çoğunlukla hem eğlence sektöründe değerlendirilen yazılım projeleri olmakla beraber hem de lojistik, tarım, gıda ve direkt tüketiciye yönelik. Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında farklı alanda yatırımlarımız da var. Miami’de hamam işletmeciliği yapıyoruz. New York’ta makinelerimizin kullandığı irili ufaklı 10 işletmemiz var; hem ürünlerimizi sergiliyoruz hem de bilet satarak insanları eğlendiriyoruz. Özellikle son zamanlarda Pınarbaşı’nda muazzam çalışmalar yapıldı. Bölgeye ciddi fayda sağlayacak projeler. Biz de elimizden geldiğince projelerin içerisinde yer almaya çalışıyoruz. Özellikle eğlence endüstrisinin içerisindeki önemli paydaşlardan bir tanesi olarak, o bölgeye yatırım yapmakla ilgili çok ciddi düşüncelerimiz var. Valla Kanyonunda iplerle geçebileceğimiz bir proje üzerinde çalışıyoruz. Macera parkı kategorisinde planlarımız var. Bu konuda belediye başkanımıza söz verdik. Pınarbaşı’nda kütüphane çalışmamız bulunuyor. Bölge halkının ciddi manada potansiyeli olduğunu, o potansiyelin ortaya çıkabilmesi için de eğitime ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Bu eğitime de özellikle genç, Y ve Z kuşaklarında ihtiyaç duyuluyor.” (İstamonu)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER