Öldürüldü iddiası

Küre ilçesine bağlı Güllüce köyünde sırra kadem basan Hüseyin Kök’ü arama çalışmaları devam ederken, Kök’ün yeğeni Fatma Durmuş ise Müge Anlı’nın Tatlı Sert programına konuk olarak, çarpıcı açıklamalarda bulundu

Öldürüldü iddiası

Küre ilçesine bağlı Güllüce köyünde sırra kadem basan Hüseyin Kök’ü arama çalışmaları devam ederken, Kök’ün yeğeni Fatma Durmuş ise Müge Anlı’nın Tatlı Sert programına konuk olarak, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kastamonu’nun Küre ilçesine bağlı Güllüce köyünde yaşayan 69 yaşındaki Hüseyin Kök, 26 Mayıs tarihinde kayboldu. Jandarma ve AFAD ekipleri tarafından yaşlı adamın kaybolduğu tarihten itibaren arama çalışmaları başlatılmıştı. Yaşlı adamı arama çalışmaları sürerken, kayıp Kök’ün yeğeni Fatma Durmuş ise ATV’de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programına konuk olarak, çarpıcı iddialar ortaya attı. Dayısının, akrabaları tarafından öldürüldüğünü öne süren Durmuş, bu işin peşini bırakmayacağını söyledi.

“AVUCUNUN İÇİ GİBİ BİLDİĞİ BİR YERDE NASIL KAYBOLUR?”

Dayısı Hüseyin Kök’ün köyü çok sevdiğini söyleyen Durmuş, 20 yıldır teyzesiyle beraber köydeki evde yaşadıklarını dile getirdi. Bu zamana kadar bu tür bir problemi duymadığını anlatan Fatma Durmuş, “Bu adam avucunun içi gibi bildiği bir yerde bu zamana kadar kaybolmamış, şimdi nasıl kaybolur? Kaybolduğunu eniştem ve teyzemler söylüyor. Sabah 06.00’da dayımla beraber odun kesmeye gidiyorlar. 10.30-11.00 gibi de herhalde odunları yüklüyorlar, katır devriliyor. Eniştem dayıma diyor ki ‘sen git, ben arkandan geleceğim.’ Eniştem gittikten 1 saat sonra eve geliyor, dayım yok” dedi.

“BENİM DAYIM ÖLDÜRÜLDÜ, ORTADAN KALDIRILDI”

Kaybolmadan önceki pazartesi günü dayısı ile teyzesinin para çekmeye gittiğini iddia eden Fatma Durmuş, “Kuzenim yüklü miktarda para yollamış diğer kuzenlerim de, Ramazandaki fitreleri paralarını yollamış. Benim dayım öldürüldü, ortadan kaldırıldı. Ya görmemesi gereken bir şey gördü. Ya da para aldığını bilen birisi dayıma bir şey yapmak istedi. Dayımın yaşadığına inanmıyorum” diye konuştu.

“ARTIK ÖLDÜYSE DE BİR MEZARI OLSUN İSTİYORUZ”

Kök’ün beraber yaşadığı ablasının oğullarından şüphelendiğini söyleyen Durmuş, şu ifadeleri kullandı; “Pazartesi günü çektiği parayı belki de vermek istemedi. O da zorladı belki de istemeden bir şey yaptı. İtti kaktı, belki bir yere kafasını vurdu. Ben artık şunu bile düşünüyorum; motorla bir şey yaptı da gömdü mü? Ortada niye motor yok. Dayımızın bulunmasını istiyoruz. Artık öldüyse de bir mezarı olsun istiyoruz. Ben bu işin peşini bırakmayacağım.” (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER