Koru Yolu turizme kazandırılacak

Abana'da tarihi Hacı Ahmet Camisi’nin arka tarafından başlayarak, orman yolu üzerinden hastaneye çıkan Koru Yolu’nun düzenlenerek turizme kazandırılması için çalışma başlatıldı

Koru Yolu turizme kazandırılacak

Abana'da tarihi Hacı Ahmet Camisi’nin arka tarafından başlayarak, orman yolu üzerinden hastaneye çıkan Koru Yolu’nun düzenlenerek turizme kazandırılması için çalışma başlatıldı.

Belediye Başkanı Yunus Akgül'ün üzerinde önemle durduğu, Belediye ve Orman İşletme Şefliği'nin ortak çalışmalarıyla gerçekleştirilen, Abana Turizm Derneği'nin de destek verdiği çalışmalar kapsamında Koru Yolu üzerinde yaklaşık 3 kilometrelik bir güzergah oluşturulacak.

Hastane ve kent ormanı olmak üzere iki çıkış, aralıklarla da ana yol güzergahına iki iniş şeklinde düzenlenecek olan orman yürüyüş yolunun Hacıveli’deki Yeşilyuva Mesire Alanı’nda sonlandırılması hedefleniyor.

Şu an orman yolu üzerinde yaklaşık 800 metrelik bir ilerleme kaydedilirken, çalışmaları Belediye Başkanı Yunus Akgül, Abana Orman İşletme Şefi Aydoğan Yaman, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cengiz Kaya ve Turizm Derneği Başkanı Semih Yüksel de yerinde inceledi ve bölgede yapılabilecek çalışmalar konusunda değerlendirmelerde bulundu. Abana turizmine büyük değer katacak olan çalışmalar kapsamında önümüzdeki hafta içerisinde kent ormanına çıkış yolunun tamamlanması hedefleniyor.(Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER