Koru'da ilk kamp

İstanbul Doğa Spor Kulübü üyeleri, Taşköprü ilçesinde bulunan Koru Yaylasında kamp yapıyor

Koru'da ilk kamp

İstanbul Doğa Spor Kulübü üyeleri, Taşköprü ilçesinde bulunan Koru Yaylasında kamp yapıyor. Taşköprü ve Çatalzeytin ilçelerini birbirine bağlayan Koru Yaylası’nda kamp yapacak olan doğa severler, kamp noktasına ulaştı. Taşköprü Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığının işbirliği ile düzenlenen programda kulüp üyelerini İlçe Kaymakamı Çağlar Partal, Belediye Başkanı Abdulllah Çatal ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Okan karşıladı.

İlçenin tarihi noktaları üyelere gezdirilerek, ilçe merkezinde kısa bir gezi düzenlendi. Kamp alanına hareket eden üyeler, Koru Yaylası mevkisine ulaşarak yerleşti. 4 gün koru yaylasında kalacak olan üyeler, Subatan Mağarası, Sarayoluğu Yaylası, Kesecik Yaylası, Koru Yaylası, Koru Kayası ve alternatif yürüyüş yollarının tespitini yaparak hazırladıkları rapor ve planları İlçe Kaymakamlığına teslim edecek.

Taşköprü Kaymakamı Çağlar Partal, yaptığı açıklamada; “İlçemizin turistik yerlerini keşfederek, gelen misafirlerimizle rotalarımızı hazırlayacağız. Koru Yaylasında İstanbul Doğa Spor Kulübü üyeleri 4 gün kalarak, doğal güzelliklerimizi keşfedecekler” dedi.

Belediye Başkanı Abdullah Çatal ise “İlçemiz bir çok alanda ön plana çıkmaktadır. Doğa Spor Kulübü üyelerimizin ise doğal güzellikleri keşfederek, gelecek nesillerimize yön vereceklerine inanıyorum. Misafirlerimize kamp yapacakları alana kadar eşlik ettik. Doğal güzelliklerimiz ile baş başa kaldılar” dedi.  Doğa Spor Kulübü üyeler Koru Yaylasında 4 gün boyunca kamp yapacaklar. (Taşköprü Postası)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER