KAYMAKAMLIKTAN AÇIKLAMA

Geçtiğimiz Cuma günü Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin'in ilimize yaptığı ziyarette Taşköprü Kaymakamı Çağlar Partal'ın toplum içerisinde bir gazeteciye itham ettiği sözler nedeniyle eleştiri oklarının hedefi olmuştu

KAYMAKAMLIKTAN AÇIKLAMA

Geçtiğimiz Cuma günü Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin'in ilimize yaptığı ziyarette Taşköprü Kaymakamı Çağlar Partal'ın toplum içerisinde bir gazeteciye itham ettiği sözler nedeniyle eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Olayın ardından Taşköprü Kaymakamlığı tarafından bir açıklama yapıldı. Açıklamada, basının özgür olduğunu ancak gerçeklere de bağlı olma zorunluluğu olduğunu kaydetti.

Taşköprü Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; ''Geçtiğimiz aylarda Taşköprü kamu kurumlarının işbirliği ile Koru Kayası, Sarayoluğu Yaylası, Subatan Mağarası ve Kesecik yaylasını içine alan bölgenin doğa turizmine kazandırılması için çalışmalar başlatılmış ve bu amaçla Kaymakamlığımızın davetiyle bölgede İstanbul Doğa Derneği 4 günlük bir kamp gerçekleştirmiştir. Kamp programından 1 hafta sonra Vedat İkizoğlu tarafından yapılan, habercilik saikleri dışında ve Taşköprü’de başlatılan çalışmayı karalamak maksatlı, tamamen yalan olan ‘kamp yaptıkları alanı çöplüğe çevirdiler’ başlıklı haber ulusal medyada yer almıştır. Bu haber mahkeme kararı ile gerçekle bir bağı bulunmaması nedeniyle kaldırtılmıştır. 09.07.2021 cuma günü yapılan hasat programında Kaymakam Çağlar Partal tarafından bugün de hasat yapılan tarlayı çöplüğe çevirdiler haberi bekliyoruz cümlesi dışında herhangi bir hakaret, küfür, tehdit iması olarak anlaşılabilecek hiçbir söz söylenmemiştir. Ayrıca program esnasında Vedat İkizoğlu tarafından edilen “seni kaymakam yapanın… “sözleri alandakiler ve o esnada canlı yayın yapan bir sosyal medya hesabının yayınında da duyulmuştur. Bu sözlere duyulmasına rağmen programın kesintiye uğramaması için herhangi bir cevap verilmemiştir. Basın özgürdür ancak gerçeklere bağlı olma zorunluluğu vardır, basının gücü farklı operasyonel amaçlarla kullanılmamalıdır.'' (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER