‘Kastamonu, arıcılıkta her yıl üstüne koyuyor’

11 Ağustos sel felaketinde arıları ve fidanları zarar gören çiftçilere ceviz fidanı ve arı kovanı verildi.

‘Kastamonu, arıcılıkta her yıl üstüne koyuyor’
banner72

Tarım ve Orman bakanlığı Kastamonu İl Müdürlüğü tarafından yapılan dağıtım törenine katılan Vali Avni Çakır, yaptığı konuşmada; “Ceviz potansiyelimizi daha da artırmak için bin tane ceviz fidanının afetten zarar gören vatandaşlarımıza dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Bunun yanı sıra 350 tane de arı kovanı veriyoruz. Arıcılık konusunda Kastamonu her sene üstüne koyarak devam ediyor. Özellikle kestane balı bulabilmek için insanlar araya aracı koyuyor. Kestane balında pazarlama sıkıntımız yok” diye konuştu.

Kadınların arıcılığa teşvik edilmesi gerektiğini de söyleyen Vali Çakır; “Arıcılık en kolay, en keyifli, arıcılıkla uğraşıyorsunuz terapi gibi bir şey dolayısıyla bu anlamda ne kadar çok insanımızı bu noktaya sevk edersek başta kadınlarımız olmak üzere hem bizler hem Bozkurt hem Kastamonu hem de ülkemiz kazanır” dedi.

Fidan dağıtım törenine Vali Çakır’ın yanı sıra Bozkurt Kaymakamı Murat Atıcı, Abana Kaymakamı Salih Ağar, Bozkurt Belediye Başkanı Muammer Yanık, Tarım ve Orman İl Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu, siyasiler, kurum amirleri ve çiftçiler katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER