Kadıoğlu Boğaz’da Hasret Giderdi

Devrekani Kadıoğlu Çevre Köyleri Yardımlaşma Derneği üyeleriyle Üsküdar Belediyesi Valide Sultan Gemisinde bir araya geldi

Kadıoğlu Boğaz’da Hasret Giderdi

Devrekani Kadıoğlu Çevre Köyleri Yardımlaşma Derneği üyeleriyle  Üsküdar Belediyesi Valide Sultan Gemisinde bir araya geldi.

Kadıoğlu Derneği Başkanı Yaşar Karakal, burada yaptığı konuşmada son yıllarda yaşanan zorlu süreçlerde sivil toplum kuruluşları arasında köy derneklerinin yeni düzene en hızlı uyum sağlayan yapılar olduğundan bahsetti.

Korana virüs salgını başlangıcından beri üyeleriyle bağlantılarını en üst seviyede tutmaya gayret gösterdiklerini belirten Karakal, Üsküdar Belediyesi’nin sel felaketinden ağır hasar gören Bozkurt’a yaptığı destekleri anımsatarak teşekkür etti.

Karakal konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Dünyaca etkisini yaşadığımız korona virüs salgını sonrası Batı Karadeniz’de yaşanan sel bizi derinden üzdü. Bu süreçte hayatlarını kaybeden hemşerilerimize baş sağlığı yakınlarına da sabırlar diliyoruz. Kastamonu’da selin ağır hasar verdiği Bozkurt’taki çalışmalara Üsküdar Belediyesi’nin 57 araç ve 17 tırla destek sağladığını biliyoruz. Her zaman olduğu gibi memleketimize duyarsız kalmayan belediye başkanı Hilmi Türkmen ve başkan danışmanı hemşerimiz Esat Kalay’a teşekkür ediyorum. Bu zor günleri hızla atlatabilmek, daha güçlü olabilmek için derneğimiz, köyümüz ve hemşerilerimiz adına hep birlikte adımlar atmalıyız.”

Programa İstanbul 1.Bölge Milletvekili Hulusi Şentürk, Devrekani Belediye Başkanı Dr. Engin Altıkulaç, Üsküdar Belediyesi Başkan Danışmanı Esat Kalay, Üsküdar Kastamonulular Dernek Başkanı Hasan Kuruoğlu, Eyüpsultan AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Şengül, Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Karadeniz, iş adamları Engin Gürçay, Erdoğan Karakal’ın yanı sıra çok sayıda dernek üyesi katılım sağladı. (İstamonu)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER