'Kaderine terk edildi'

Kastamonu’nun Cide ilçesinde 2017 yılında temeli atılan ve kısa sürede kaba inşaatı bitirilen yaşlı bakım evine, o tarihten beri tek bir çivi çakılmadı

'Kaderine terk edildi'
banner72

Kastamonu’nun Cide ilçesinde 2017 yılında temeli atılan ve kısa sürede kaba inşaatı bitirilen yaşlı bakım evine, o tarihten beri tek bir çivi çakılmadı.

2017 yılında Cideli iş insanları Murat, Mustafa ve Emin Demir kardeşlerin katkılarıyla, dönemin valisi Yaşar Karadeniz, milletvekilleri Hakkı Köylü ve Murat Demir ve Cide Belediye Başkanı Nejdet Demir’in katılımlarıyla Cide ‘Yaşlı Bakım Evinin’ temeli atılmıştı.

Binanın kaba inşaatını yapma sözünü veren Cideli Demir ailesi sözünü tutarak yaşlı bakım evinin kısa sürede kaba inşaatını bitirmişti. Binanın kalan kısmını tamamlayacak olan Cide Belediyesinde gerçekleşen yerel seçimlerde yönetimin değişmesi sonrası 64 kişilik bakım evinde henüz bir aşama kaydedilmiş değil..

Konuyla ilgili görüş almak istediğimiz Cide Belediyesinden bir açıklama yapılmazken, binanın kaba inşaatını üstlenen Demir ailesinden 26. Dönem Kastamonu Milletvekili Murat Demir şu sözleri kaydetti.

“CHP BELEDİYESİ BURAYI KADERİNE TERK ETTİ”

“Önceki Belediye Başkanı ile yapılan görüşme sonrası kaba inşaatı yapma sözü verdik ve temelini birlikte attık. Daha sonra tamamını bitirmek için bir çalışma yaptık ama belediye değişikliği söz konusu oldu. Belediye CHP’ye geçtiği için devamı için herhangi bir görüşme kimseyle olmadı ve talep de gelmedi. Sanırım CHP Belediyesi bu yapıyı kaderine terk etti. Özel olarak yapılsa bitirilse dahi işletilmesi garanti edilmesi lazım. Bu bina için ciddi bir çalışmaları zaten yok öyle görülüyor. Aslında yapacakları çalışma, bu binayı aile sosyal politikalara devrini yapmak, yada özel sektöre otel olarak faaliyete geçirmek mümkün” dedi.

“MEVCUT BELEDİYEYE GÜVENMİYORUZ”

Açıklamalarını sürdüren Murat Demir, “Bizim Güven Kepçe firması olarak Cide ilçemize çok bağışlarımız oldu. Mevcut Cide Belediyesine özellikle yardımcı olduğumuz Asfalt aracı, Treyler, Asfalt Plentini sattıkları için çok üzgünüz. Hizmet için alınan ve bağışlanan ekipmanlar satılmakta, bu bina içinde faydalı bir yatırıma çevireceklerine asla güvenimiz yoktur” diye konuştu.

Cide Yaşlı Bakımevinin yanında evi bulunan Alaattin Çelik ise, “Bu meşhur huzurevinin komşusuyum. Bu yapıyı hayırsever iş adamları başlatmışlar ve bu hale getirmişler. Ama bu huzur evinin bu şekilde kalması beni bir komşu ve Cideli olarak çok rahatsız ediyor. Bu yapının el birliği ile herkes taşın altına elini koyarak halletmemiz gerekiyor” dedi. (KastamonuHaberAjansı)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER