Jandarmadan tarihi eser operasyonu

Taşköprü ilçesinde bir isimli şahsın elinde bulunan tarihi eserleri satmak için müşteri aradığının tespit edilmesi üzerine, alınan arama kararı ile şahsın evinde jandarma tarafından gerçekleştirilen detaylı arama sonucu çok sayıda tarihi eser ele geçirildi.

Jandarmadan tarihi eser operasyonu
banner72

Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Taşköprü İlçe Komutanlığınca Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na aykırı davranışları önlemek amacıyla yürütülen çalışmalar sonucunda 22 yaşındaki H.E.A. isimli şahsın elinde bulunan eserleri satmak için müşteri aradığının tespit edilmesi üzerine, alınan arama kararına şahsın evine detaylı arama gerçekleştirildi.

Jandarma tarafından yapılan aramada tarihi eser niteliğinde; 3 adet pişmiş toprak çömlek, 1 adet Roma dönemine ait bronz sikke, 2 adet taş obje, 1 adet pişmiş toprak gözyaşı, 1 adet pişmiş toprak mumluk ve 1 adet küçük cam kavanoz içerisinde çok sayıda misket şeklinde obje ele geçirildi. Olayla ilgili gözaltına alınan H.E.A. isimli şahıs sevk edilgi adli makamlarca tutuksuz yargılanmak üzere serbest üzere serbest bırakıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER