İpek Yolu Fuarı açıldı

Tosya’nın her noktada tanıtımına büyük katkı sağlayacak olan Tosya İpekyolu Fuarı geçtiğimiz Cuma günü Cuma namazı sonrası kapılarını ziyaretçilere açtı

İpek Yolu Fuarı açıldı

Tosya’nın her noktada tanıtımına büyük katkı sağlayacak olan Tosya İpekyolu Fuarı geçtiğimiz Cuma günü Cuma namazı sonrası kapılarını ziyaretçilere açtı. Belediye Başkanlığınca organize edilen ve tarihi İpekyolu üzerinde D-100 karayolunun hemen kenarında Üçpınar Tuğla yanındaki kullanılmayan akaryakıt istasyonu alanında açılan ve yaklaşık 6 dönüm üzerine kurulan fuarda 40 civarında açılan stant konukları ağırlamaya başladı. Resmi açılışı hafta içinde yapılacak olan fuara pazartesi gününden itibaren Tosya, Kastamonu, Ilgaz, İskilip, Osmancık ve Kargı’nın yanı sıra özellikle Karadeniz ve Samsun istikametinden gelen yerli ve yabancı konukların da ziyaret merkezi haline geldi.

KAVAKLIGİL; ‘FUARA KATILAN ESNAFLARIMIZ MUTLU’

Fuarla ilgili değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, Tosya’nın yıllardır Ankara, İstanbul, Bursa gibi kentlerde açılan fuarlara katıldığını belirterek, bir şehrin tanıtımının ancak bu tür tanıtım fuarları ile mümkün olabileceğini ifade ederek; “Tosya Belediyesi olarak ilki bu yıl olmak üzere tarihi İpekyolu üzerinde arazisini bize tahsis eden değerli iş insanı Hilmi Vanlı’ya ait alanda açtığımız bu Tosya İpekyolu Fuarı’nda Tosya’da yetişen, üretilen ki bunların arasında coğrafi işaretli ürünlerin de yer aldığı çok sayıda ürünümüzü sergileme ve üreten veya imal edenlerin açmış olduğu stantlarda satış imkanı sağladık. Amacımız hem Tosya’yı tanıtmak, hem de malum yaşanan pandemi sürecinde zor günler geçiren esnaf ve sanatkarlarımıza da ticaret yapma fırsatı sağlayabildiğimiz için mutluyuz. Kurban bayramının son günü açılan fuarımız İstanbul’dan Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgesindeki memleketlerine giden gurbetçilerin bayramın bitmesiyle birlikte İstanbul’a dönüşlerindeki yoğun trafik nedeniyle yabancı konukları fazla ağırlayamadık. Ancak Pazartesi sabahından itibariyle yolun trafik denetleme istasyonu önünden verilecek olması sonrası fuarın ziyaretçi sayısında patlama yaşanacağına inanıyorum'' dedi.

FUARI HER YIL DÜZENLEMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ

Esnafların yüzlerini güldürmenin kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Başkan Kavaklıgil, ''Bizim amacımız da buydu. Tüm stant sahipleri mutlu. Derme çatma stantlar yerine ahşaptan ve dekoratif stantlar fuar alanını ziyaret eden yerli ve yabancı konuklar tarafından da ilgi görmesi ve beğenilmesi bizleri ziyadesiyle motive etti. Bu fuarı kısmet olursa her yıl tekrarlamayı düşünüyoruz. Tüm Tosyalı hemşerilerimizi fuar alanını görmeye davet ediyorum'' diye kaydetti.  (Haber37)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER