İnebolu'da İlyasoğlu dönemi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İnebolu İlçe Başkanlığı olağanüstü kongresinde iki aday yarıştı

İnebolu'da İlyasoğlu dönemi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İnebolu İlçe Başkanlığı olağanüstü kongresinde iki aday yarıştı. İnebolu CHP’de yeni ilçe başkanı Cemal İlyasoğlu oldu.

CHP İnebolu İlçe Başkanlığı’nda Hasan Çelebioğlu’nun istifası sonrasında olağanüstü kongre gerçekleşti. Kongreye  Milletvekili Hasan Baltacı, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, il yöneticileri, çevre ilçe başkanları ve partililer katıldı.

Belediye Sinema ve Çok Amaçlı Salonu’nda gerçekleştirilen kongrede protokol konuşmalarının ardından seçime gidildi. Seçimde İsmail Kıvanç ve Cemal İlyasoğlu’nun listeleri yarıştı. 56 delegenin oy kullandığı seçimde Cemal İlyasoğlu 33 oy alarak CHP’de yeni ilçe başkanı oldu. İsmail Kıvanç ise 23 oy da kaldı.

Cemal İlyasoğlu’nun ilçe başkanlığında yeni yönetim kurulu şöyle oluştu: Akın Akdaş, Sevgi Bulut, Aydın Danaoğlu, Süleyman Deniz, Ahmet Karagöz, İsmet Sergin, Lütfiye Nurdan Tanyel, Gökhan Taşkıran, Ahmet Tekce, Nimet Terzioğlu, Aziz Uğurtan ve Kadir Sinan Yıldırım.

BALTACI:  'İNEBOLU, BAŞKA HİÇBİR İLÇEYE BENZEMİYOR'

İneboluluların üzerinde tarihsel bir sorumluluk olduğunu vurgulayan CHP Milletvekili Hasan Baltacı, “İnebolu başka hiçbir ilçeye benzemiyor. Türkiye’de 900’ün üzerinde ilçe var.O ilçelerden sadece bir tanesinin ismini Mustafa Kemal zikretmiştir, İnebolu’ya bir madalya göndermiştir. İstiklal Madalyası göndermiştir. Üzerinizdeki sorumluluk çok ağır arkadaşlar, İnebolu’nun kaderini siz şekillendireceksiniz. Kastamonu’nun kaderini siz şekillendireceksiniz. Ben her İnebolu’ya geldiğimde şöyle bakıyorum ve diyorum ki güzel İnebolu sen bize yakışıyorsun, biz de sana yakışıyoruz yakışan neyse onu yapacağınızdan zerre kadar tereddüt etmiyorum “dedi.

İLYASOĞLU: ''CHP KAZANDIĞINDA İNEBOLU DA KAZANACAKTIR''

Cemal İlyasoğlu ise kürsüde yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Ne üzücüdür ki son 25 yılda CHP kaybettiği için İnebolu kaybetmiştir. Bu da şu demektir; CHP kazandığında İnebolu’da kazanacaktır.Mustafa Kemal Atatürk’ün şapka nutkunu söylediği, Kurtuluş Savaşı’nda güvenle baktığı, kuruluşundan bu güne kadar, laik, sosyal ve kültür hazinesi olan ilçemizde ne yazık ki bugün geldiğimiz durum içler acısı. Tarihinde defalarca CHP belediyesi varken, tarihinde turizm, tarihinde deniz, tarihinde kardeşlik varken bu gün ne yazık ki kavga, gürültü, küskünlük, dargınlık var. Tarihinde ne yazık ki ekonomisi çok güzel bir ilçeyken bugün babaların çocuklarına gelecek olarak gösteremediği bir ilçe haline geldik. Tarihinde köyleri cıvıl cıvıl iken ne yazık ki bugün köylerinin sahipsiz bırakılan boşaldığı bir ilçe haline geldik. Özellikle son 20 yılda AKP döneminde 27 bin olan ilçe nüfusu 20 binlere düştü. 20 yılda bir Bozkurt kadar ilçe başka şehirlere iş, aş, ekmek için göçtü. Cezaevinde, balıkçı barınağında, plaj yatırımlarında, doğalgazda, sanayi sitesinde, araç muayene istasyonunda, tünel yatırımlarında bakanların ve iktidar milletvekillerinin sürekli yalanlarla kandırdığı bir ilçe olduk.Denizinden, ormanından, toprağından, faydalanılamayan bir ilçe haline geldik. İnebolu limanını özelleştirinceye kadar kapasitesini 3 misli artıracağız, roro gemileri, kruvazör gemileri gelecek, liman harıl harıl çalışacak diye kandıran siyasileri artık tarihin çöplüğüne atmak gerekiyor” diye konuştu. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER