Gurbetten sılaya gönül köprüsü

Cide Dernekler Federasyonu selin vurduğu Kastamonu’da evleri su altında kalan ailelere beyaz eşya ve mobilya yardımında bulundu. Cide Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Yılmaz öncülüğünde başlatılan “Kardeşlerimizle Beraberiz” kampanyası ile selde tüm eşyaları sular altında kalan 10 ailenin beyaz eşya ve mobilya ihtiyaçları karşılandı

Gurbetten sılaya gönül köprüsü

Cide Dernekler Federasyonu selin vurduğu Kastamonu’da evleri su altında kalan ailelere beyaz eşya ve mobilya yardımında bulundu. Cide Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Yılmaz öncülüğünde başlatılan “Kardeşlerimizle Beraberiz” kampanyası ile selde tüm eşyaları sular altında kalan 10 ailenin beyaz eşya ve mobilya ihtiyaçları karşılandı.

ÖNCE CİDE SONRA ŞENPAZAR VE BOZKURT

Cide Dernekler Federasyonu'nun yardım TIR’ı ilk olarak Cide’ye ulaştı. Burada Cide Kaymakamlığı tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi kişiler için gıda ve temizlik malzemesi yardımı yapılırken, Cide Milli Eğitim  Müdürlüğüne de çocuklar için test kitapları bırakıldı.

Selin vurduğu Kastamonu’da Bozkurt’tan sonra en fazla etkilenen ilçe olan Şenpazar’a giden Cide-Fed ekibi, burada Belediye Başkanı Cem Çınar ile görüşerek ilçenin durumu hakkında bilgi aldı. Burada ihtiyaca göre hareket eden ekipler, Başkan Çınar’ın yönlendirmesiyle ihtiyaç sahibi kişilere nakit para desteğinde bulundu.

Selin yerle bir ettiği onlarca kişinin canını yitirdiği ve yüzlerce insanın evsiz kaldığı yer olan Bozkurt’a ulaşan Cide Dernekler Federasyonu, burada da  tüm eşyaları sular altında kalan selzede ailelere beyaz eşya ve mobilya eşyası yardımında bulundu. Daha önce tespit edilen aileler ile görüşülerek koordine şekilde yapılan yardımda ailelerin ihtiyaçlarına göre alınan malzemeler birinci elden teslimi yapıldı. Yine Bozkurt’ta yaşayan ancak evlerini kaybedip Devrekani ilçesine yerleşen vatandaşlar için yardımlar direk Devrekani ilçesine ulaştırılarak bizzat teslimi ailelere yapıldı.

'METİN ÇELİK’TEN TEŞEKKÜR'

Bozkurt ilçesinde Cid-Fed yardım TIR’ını bizzat karşılayan Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Federasyon Başkanı Mehmet Yılmaz ve ekibine duyarlılıkları için teşekkür etti. Çelik, “Cide Dernekler Federasyonumuza Bozkurt’taki afete duyarsız kalmadıkları için gönülden teşekkür ediyoruz. Kendileri daha öncede gelip yardımlarda bulunmuşlardı. Şu anda da mobilya ve beyaz eşya TIR’ı ile geldiler, ailelerimizin ihtiyaçlarını gidermede yardımcı oldu. Hepsine Bozkurtlu hemşerilerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Cide Dernekler Federasyonu Başkanı Mehmet Yılmaz da kampanyayla ilgili olarak, ''Böyle bir yardımı direk ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırmanın huzur ve mutluluğunu tüm ekip olarak hissettiklerini söyleyerek; “Bozkurt ilçemiz bu afetten en fazla etkilenen ilçemiz oldu. Burada yaşanan yüzyılın afetinde bizlerde Cide-Fed ailesi olarak destek olmak istedik, biz bunu ailelere nakit vermek yerine neye ihtiyaçları varsa onları tedarik etmek istedik. Ailelerimizle görüşerek eksiklerini tamamladık ve bugün buradayız. Tüm selzede ailelerimize bizzat istedikleri eşyalarını teslim ettik. Cide-Fed olarak çok huzur bulduğumuz ve mutlu olduğumuz bir kampanya oldu. Ben bu afette hayatını kaybeden tüm hemşerilerime rabbimden rahmet diliyor, yaralanan ve evlerini kaybedenlere geçmiş olsun diyorum. Rabbim böyle afetleri bizlere bir daha göstermesin” ifadelerine yer verdi. Ayrıca, Cide Dernekler Federasyonu selzede ailelere alınan beyaz eşyaları bölge esnafının ekonomisine katkı sağlamak adına Cide ilçesinden tedarik ettiği öğrenildi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER