Gurbetçiler, sılaya akın etti

Bayram tatilinin 9 gün olmasıyla birlikte Kastamonu'ya akın eden hemşehrilerimiz, sahil ilçeleri başta olmak üzere ciddi yoğunluk oluşturdu

Gurbetçiler, sılaya akın etti

Bayram tatilinin 9 gün olmasıyla birlikte Kastamonu'ya akın eden hemşehrilerimiz, sahil ilçeleri başta olmak üzere ciddi yoğunluk oluşturdu. Turizm tesisleri ve sahillerin kenarlarında uzun araç kuyrukları oluşurken,  ziyaretçiler şehrimizin farklı bölgelerinde tatillerini değerlendirdi.

Türkiye ve yurtdışından ilimize gelen ziyaretçiler; Cide, İnebolu ve Abana başta olmak üzere sahil ilçelerimizde denizin tadını çıkarırken, ayrıca il dışından gelen gurbetçilerimiz de köylerde yoğunluk oluşturuldu.

PINARBAŞI'NDA BAYRAM BEREKETİ

Diğer taraftan Kastamonu'nun yükselen turizm değeri Pınarbaşı, bayram tatilini ilimizde geçirmek isteyen vatandaşların ilgi odağı oldu. Horma Kanyonu, Ilıca Şelalesi ve Valla Kanyonu Muratbaşı Seyir Terası başta olmak üzere doğal güzellikleri ve yürüyüş yollarıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan Pınarbaşı, ziyaretçilerin büyük beğenisini topladı.

Bayramın ikinci gününden itibaren ilçede ciddi bir yoğunluk yaşanırken, 2 bin 500 nüfuslu ilçeye yaklaşık 50 bine yakın turist geldi.  Kanyonlarıyla göz kamaştıran ve Dünya'nın sayılı güzellikleri arasında yer alan  ilçede; hem esnaf hem de vatandaşlar bayram etti. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER