'Faizsiz krediyle yenilecek'

Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü ve Orman Bölge Müdürlüğü tarafından OR-KÖY kapsamında desteklenen “Köy Evleri Elektrik İç Tesisatı Yenileme Projesi” için ilçemizde yapılan tanıtıp toplantısı; Şenpazar Kaymakamı Ömer Sağlam’ın başkanlığında İlçe Jandarma Komutanı Emre Ceylan, Orman İşletme Şefi Osman Karaca, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ayhan Sak ve köy muhtarlarımızın katılımıyla Şenpazar Halk Eğitimi Merkezinde gerçekleştirildi

'Faizsiz krediyle yenilecek'

Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü ve Orman Bölge Müdürlüğü tarafından OR-KÖY kapsamında desteklenen “Köy Evleri Elektrik İç Tesisatı Yenileme Projesi” için ilçemizde yapılan tanıtıp toplantısı;  Şenpazar Kaymakamı  Ömer Sağlam’ın başkanlığında İlçe Jandarma Komutanı Emre Ceylan, Orman İşletme Şefi Osman Karaca, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ayhan Sak ve köy muhtarlarımızın katılımıyla Şenpazar Halk Eğitimi Merkezinde gerçekleştirildi.

SAĞLAM: ''YANGINSIZ BİR YAZ DİLİYORUM''

Kaymakam  Ömer Sağlam, tanıtım toplantısının açılış konuşmasında; “Toplantının amacının özellikle köylerimizde meydana gelen ev yangınlarının en önemli sebeplerinin başında gelen köy evlerinin elektrik tesisatlarının eski ve ömrünü doldurmuş olması nedeniyle meydana gelen yangınların önlenerek can ve mal kaybı oluşmasını engellemektir. Bu toplantıda da muhtarlarımız ve diğer katılımcılar konu hakkında bilgilendirildikten sonra belli bir program dahilinde köy evlerinin elektrik iç tesisatları yenilenerek yangın riskini en aza indirmek amaçlanmaktadır. Bu kapsamda tehlike arz eden, her an yangına davetiye çıkaran elektrik tesisatları OR-KÖY’ün bu konuda sağlayacağı faizsiz kredi ile yenilenecektir. Muhtarlarımızın konuya hassasiyetle yaklaşmalarını ve köylerinde konu hakkında vatandaşlarımızı bilgilendirmelerini bekliyoruz. Ayrıca köylerimizde elektrik tesisatı ömrünü doldurmuş ve eskimiş ahşap evleri olan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapılacak proje doğrultusunda desteklenecektir. Bu vesileyle tanıtım toplantısının hayırlı olmasını, kazasız ve yangınsız bir yaz olmasını diliyorum'' ifadelerine yer verdi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER