En yeni muhtarlar

Kastamonu’nun Hanönü ilçesinde muhtarın vefat ettiği Gelinbükü Mahallesi'nde muhtarlık seçimi yapıldı

En yeni muhtarlar

Kastamonu’nun Hanönü ilçesinde muhtarın vefat ettiği Gelinbükü Mahallesi'nde muhtarlık seçimi yapıldı. Vefat eden muhtar Mehmet Özcan'ın oğlu Serkan Özcan, tek aday olarak girdiği seçimde köyün yeni muhtarı seçildi. 

  Hanönü ilçesinin Gelinbükü Mahalle muhtarı Mehmet Özcan’ın vefat etmesi sebebiyle muhtarlık seçimleri yapıldı. 84 seçmeni bulunan mahallede 54 oy kullanıldı. Tek aday olarak girilen seçimde Serkan Özcan Gelinbükü Mahallesi'nin yeni muhtarı oldu.

 "BABAMIN İZİNDEN GİDECEĞİM"

 Babasının büyük hizmetler yaptığını söyleyen Özcan, "Mahallemizin yol, su, cami, imam evi ve köy konağı gibi hizmetlerini babam getirdi.  Bende babamın izinden gideceğim. Mahalleme ve vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam edeceğim" dedi. 

SAİM USTA YENİ MUHTAR

Taşköprü ilçesi Vakıfbelören köyünde de yapılan muhtarlık seçiminde, Saim Usta 111 oyla köyün yeni muhtarı seçildi. 

 Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) aldığı karar doğrultusunda, bazı illerdeki 752 köy ve mahallede muhtarların ve ihtiyar heyetlerinin belirlenmesi için sandıklar kuruldu.  Bu kapsamda Kastamonu'nun Taşköprü ilçesine bağlı Vakıfbelören köyünde muhtarlık seçim yapıldı. Saat 17.30 itibariyle oy kullanma işleminin sona ermesinin ardından sayım yapıldı. Yapılan sayım neticesinde muhtar adayı Saim Usta 111 oy alarak köyün yeni muhtarı seçildi. Diğer muhtar adayı Muzaffer Uzun 93, Sinan Usta ise 5 oy aldı.  (İha)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER