'Emanet adliye'ye veda yakın

Yaklaşık 7 senedir yapıldı, yapılacak, yapılıyor denilen ve geçtiğimiz yıl temeli atılarak inşaatına başlanılan Tosya’nın yeni Adliye binasının yıl sonuna tamamlanması bekleniyor

'Emanet adliye'ye veda yakın

Yaklaşık 7 senedir yapıldı, yapılacak, yapılıyor denilen ve geçtiğimiz yıl temeli atılarak inşaatına başlanılan Tosya’nın yeni Adliye binasının yıl sonuna tamamlanması bekleniyor. Hali hazırda konteynır olarak kullanılan adliyenin de inşaatın bitimiyle taşınması bekleniyor.

Pirinç pazarının arkasında, kapalı Pazar yerinin de yanında ilçenin yaklaşık 50 yıl adli sorumluluk ve ihtiyacını karşılayabilecek 3 katlı Adliye binasında kaba inşaat bitmek üzere.


Kaymakam Deniz Pişkin, inşaat alanında yaptığı inceleme gezisi sonrası yaptığı değerlendirmede şöyle dedi; “Yapımı devam etmekte olan Tosya Adalet Sarayının şantiye alanını gezerek yüklenici firma yetkilisinden ve Adalet Bakanlığından gelen kontrolör mühendislerden çalışmalarla ilgili bilgi aldık. Hızlı bir şekilde ilerleyen Adalet Sarayımızın yıl sonuna doğru bitirilmesi planlanıyor. Son derece modern ve adalet hizmetlerinin bütün gereklerine cevap verebilecek nitelikte olan hizmet binası, 4 bin 842 m2 kapalı alan olarak inşa ediliyor.” (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER