Devrekani'ye büyük müjde

BÖLGE İÇİN HAYATİ ÖNEM ARZ EDEN PROJEDE SONA GELİNDİ

Devrekani'ye büyük müjde

DEVREKANİ'de yapılması planlanan Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) Organize Sanayi Bölgesi’nde kuruluş işlemleri tamamladı. Bölgenin kalkınmasına büyük katkı sağlayacak projenin dosyaları, onaylanmak üzere Tarım ve Orman Bakanlığı'na teslim edilecek.

Devrekani Belediye Başkanı Engin Altıkulaç, Kastamonu-Devrekani TDİOSB Yönetim Kurulu'nun kendisiyle birlikte; Devrekani Kaymakamı Ahmet Çoşkun, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Serdar İzbeli ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Nida Sinsi olmak üzere 5 kişiden oluştuğunu kaydetti.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Altıkulaç; “Projemizin bu aşamaya gelmesinden gerekli adımları büyük azim, gayret ve özveriyle bir bir aşıp çok şükür bu aşamaya geldik. Bu süreçte birçok siyasi ve bürokratik büyüğümüzden destek aldık. Allah herkesten razı olsun. Hiç bir zaman bir dediğimizi iki etmediler. Yolumuz daha çok uzun, ama asıl önemli aşama çok şükür başarı ile geride kaldı. Bu anlamda; hayatının neredeyse tamamını üretime ve hizmete adamış benim için büyük bir sevinç ve gurur olmuştur. Şimdiden 2 yıl sonra Kurtşeyh Mahallesindeki alanda hayvansal üretimi görür gibiyim'' ifadelerine yer verdi. (Burak Yumukoğlu)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER