Devrekani Hayvancılık OSB'ye 'ÇED' vizesi çıktı

DEVREKÂNİ Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) Organize Sanayi Bölgesi Projesi için hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Raporu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandı

Devrekani Hayvancılık OSB'ye 'ÇED' vizesi çıktı

 

DEVREKÂNİ Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) Organize Sanayi Bölgesi Projesi için hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Raporu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandı. Devrekani başta olmak üzere Kastamonu için büyük öneme sahip olan proje, ilimizin hayvancılık potansiyelinin gelişimi açısından çok büyük bir öneme sahip.

ÇOK ÖNEMLİ BİR AŞAMA GEÇİLDİ

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Devrekani Belediye Başkanı Engin Altıkulaç, “Aylardır yoğun bir çaba ile uğraştığımız Devrekani ilçemizde kurulacak olan Tarıma Dayalı İhtisas Hayvancılık Bölgesi ile alakalı çevre etki değerlendirme raporu Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum tarafından onaylanmıştır. Organize hayvancılık bölgemizin kuruluşu için çok önemli bir aşama olan ÇED raporunun ilçemize hayırlı olmasını temenni ederim. ÇED raporunun onaylanmasını yakinen takip eden Milletvekillerimiz Hakkı Köylü ve Metin Çelik'e, Valimiz Avni Çakır'a, gönül dostu abim Cengiz Aygün'e, İlçe Kaymakamımız Yücel Erdem'e, İl Başkanımız Doğan Ünlü'ye, İl Kadın Kolları Başkanımız Neslihan Tufan Kaya'ya, İlçe Başkanımız Hayrettin Melezoğlu'na ve Tarım ve Orman İl Müdürümüz Fatih Önlem'e, Şube Müdürümüz Sinan Çelebican'a, İl Çevre ve Şehircilik Müdürümüz Oktay Maşrap'a ve ekibine, Tarım ve Orman İlçe Müdürümüz Özcan Gazioğlu'na ve mesai arkadaşlarına, ETC Çevre Ltd. şirketine ve tüm Devrekani halkına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2020, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER