Dava açıldı!

Kastamonu Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal’ın bulunduğu bağ evine yapılan silahlı saldırı ile ilgili soruşturma 13 ay sonra tamamlandı

Dava açıldı!

Kastamonu Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal’ın bulunduğu bağ evine yapılan silahlı saldırı ile ilgili soruşturma 13 ay sonra tamamlandı. Silahlı saldırıyı gerçekleştirdiği öne sürülen 4 şüpheli hakkında, ‘silahla tehdit ve silahla mala zarar verme’ suçlamaları ile dava açıldı.

Taşköprü Belediye Başkanı MHP’li Abdullah Çatal’ın bulunduğu bağ evine 25 Temmuz 2020’de silahla ateş açıldı. Yaralanan kimsenin olmadığı saldırıda, 5 el ateş açıldığı tespit edildi. Polis saldırganların kimliğini tespit etmeye çalışırken, Belediye Başkanı Abdullah Çatal, 16 Ağustos 2020’de otomobilinin ön camındaki sileceklere yerleştirilmiş bir zarf buldu.

Kördüğüme dönen soruşturmada en nihayetinde sona gelindi. 13 ay sonra dava açıldı, iddianame düzenlendi. Taşköprü Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Manas Eyüpoğlu tarafından hazırlanan iddianamede, Kastamonu Belediye Başkanı Abdullah Çatal’ın bulunduğu bağ evine silahlı saldırıyı düzenleyen şüphelilerin A.O., C.D., G.Ç. ve S.Ç. olduğu tespitine yer verildi.

İDDİANAMEDEKİ DELİLLER

İddianamede, HTS kayıtlarının incelenmesi sonucunda, şüphelilerin olay günü, olay yeri ve yakınında bulunduklarının, olay sonrasında da telefon görüşmesi yaptıklarının tespit edildiği belirtildi. Evinin bahçesinde saldırıda kullanılan kendine ait silahı gömülü bulunan A.O.'nun silahtan haberi olmadığına dair savunması hayatın akışına aykırı bulundu. İddianamede saldırganların olaydan önce beraber içki içerken görüldüğü de kaydedildi. Deliller ışığında 4 şüpheli hakkında ‘silahla tehdit’ ve ‘silahla mala zarar verme’ suçlamaları ile dava açıldı.(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER