Daday'da fidan şöleni

21-26 Mart Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Daday Orman İşletme Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte Daday Fidanlığında üretimi gerçekleşen 200 adet üryani eriği fidanı, Üryani eriği ağaçlandırma sahası kurularak dikildi

Daday'da fidan şöleni

 

Daday'da fidan şöleni

 

21-26 Mart Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Daday Orman İşletme Müdürlüğü tarafından  düzenlenen etkinlikte Daday Fidanlığında  üretimi gerçekleşen 200 adet üryani eriği fidanı, Üryani eriği ağaçlandırma sahası kurularak dikildi.

 

Covid-19 tedbirleri kapsamında kısıtlı sayıda personelin katılımıyla gerçekleşen programa

Kaymakam Mehmet Sert, Orman İşletme Müdürü M.Levent Teroğlu, Müdür Yardımcısı Muhammet Ali Keleş, daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Daday Fidanlık Şefi Nurcihan Esra Gedikoğlu; dikim işlemi öncesinde protokol üyelerine ve katılımcılara fidan dikimi konusunda bilgiler verdi. Açılış konuşmasında, 'Geleceğe bir fidanda sen dik' sloganıyla hareket ettiklerini belirten, İşletme Müdürü M. Levent Teroğlu, vatandaşlara fidan dikme alışkanlığı kazandırmak istediklerini vurguladı ve katılımcılarımızın üryani eriği dikerek, yüzyıllardır süren kültürel bir mirasın devamlılığını sağlamak için hep birlikte bir adım atıldığını belirtti.

 

Fidan dikiminden sonra Daday İşletme Müdürlüğü tarafından protokol üyeleri ve öğrencilere kalem, tişört, polar yelek, şapka ve kozalağın değerlendirilmesiyle elde edilen orman süslerinden hediye edildi. Ayrıca Orman Haftası sebebiyle, Fidanlık Şefliğinin bahçesinde İlçemizde yaşayan vatandaşlara ve Arıcılık faaliyeti yapanlara toplamda 100 Sarıçam, 300 Üryani Eriği, ve 100 akçaağaç fidanı dağıtıldı. (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2021, 10:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER