Daday, yurt için yatırımcı arıyor

Daday’da üniversitenin eksiklerini tamamlamak ve ihtiyaçlarını gidermek amacıyla kurulan Daday Yüksek Öğrenim Derneği, ilçede üniversite öğrencilerinin yaşadığı yurt sorununu çözmek için görüşmelere devam ediyor

Daday, yurt için yatırımcı arıyor

 

Daday, yurt için yatırımcı arıyor

Daday’da üniversitenin eksiklerini tamamlamak ve ihtiyaçlarını gidermek amacıyla kurulan Daday Yüksek Öğrenim Derneği, ilçede üniversite öğrencilerinin yaşadığı yurt sorununu çözmek için görüşmelere devam ediyor.

Bu kapsamda Daday Yüksek Öğrenim Derneği, ilk olarak Nafi ve Ümit Çeri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Nadir Özdemir ile görüştü. Dernek yönetimi, ardından Kaymakam Mehmet Sert, Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş ile görüştü. Son olarak AK Parti İlçe Teşkilatını ziyaret eden ve İlçe Başkanı Servet Bıyıklı ile görüşen dernek yönetimi, yurt sorunun çözülmesi için siyasi destek istedi. Bu sorunun çözülmesi için KYK ile görüşüldüğünü ifade eden İlçe Başkanı Servet Bıyıklı, Daday’a bir yatırımcı bulunarak yurdun yapılmasının daha uygun olacağını, Daday’a yatırımcı getirmek için ve bu yurdun yapılması için siyasi olarak ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. (Serkan Yılmaz)
Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2021, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER