Çontay Köyü’nde ‘Hüma Hatun Yaşam Merkezi’ açıldı

Devrekani Yerel Eylem Grubu (Dev-YEG) Derneği tarafından, derneğin amacına yönelik geliştirilen ve finanse edilen küçük projeler kapsamında, ilçeye bağlı Çontay Köyü’nde Hüma Hatun Yaşam Merkezi’nin açılışı yapıldı

Çontay Köyü’nde ‘Hüma Hatun Yaşam Merkezi’ açıldı

Devrekani Yerel Eylem Grubu (Dev-YEG) Derneği tarafından, derneğin amacına yönelik geliştirilen ve finanse edilen küçük projeler kapsamında, ilçeye bağlı Çontay Köyü’nde Hüma Hatun Yaşam Merkezi’nin açılışı yapıldı.

Açılış programına, Devrekani Kaymakamı Ahmet Coşkun, Belediye Başkanı Engin Altıkulaç, TKDK İl Koordinatörü Ahmet Kuyulu, ilçe kurum amirleri, sivil toplum kuruluşları, Devrekani YEG Yönetim Kurulu Üyeleri, Araç, Cide ve Taşköprü YEG Temsilcileri, Çontay Köyü Muhtarı ve köy halkı katıldı.

BİDECİ: “ÇOCUKLAR OYUN OYNAYARAK HAYATI ÖĞRENİR”

Devrekani YEG Derneği Başkanı Dr. Gül Banu Çiçek Bideci, programda yaptığı konuşmasında; “Devrekani Yerel Eylem Grubu Derneği olarak hazırlamış olduğumuz YKS (Yerel Kalkınma Stratejisi) Projesi kapsamında, derneğimizin faaliyet konularıyla ilgili kırsal kalkınmayı destekleyen küçük projelerimize hayat vermeye devam ediyoruz. Çontay Köyümüzde açılışını gerçekleştireceğimiz yaşam merkezimizde, kadınlarımız sosyal hayata entegre olacak, yetenek kazanacak, el emekleriyle göz nurlarıyla ürettikleri ürünlerle ekonomik hayata katılım sağlayacaklardır. Çocuklarımız için ise oyun bir ihtiyaçtır. Çocuklar oyun oynayarak hayatı öğrenirler. Onların yaşlarına uygun olarak yapmış olduğumuz bu parkta sosyalleşecek, psikolojik ve fiziksel olarak gelişim sağlayacaklardır. Devrekani’den gelin giderek, çağ açıp çağ kapatan, Büyük Cihan Hükümdarı Fatih Sultan Mehmet’i doğuran Hatice Hüma Hatun’un adıyla ölümsüz kıldığımız bu proje, Devrekanimize ve Çontay Köyü’ne hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Açılış programı sonrası katılımcılara, Devrekani İlçesinin yöresel lezzeti olan düğün böreği ikramında bulunuldu. (Ünal Veyisoğlu / Devrekani Haber)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER