Bozkurt köylülerinin ‘odun’ talebi karşılanacak

KAYMAKAM MURAT ATICI, KÖYLÜNÜN TALEBİNİ OBM’YE İLETTİ

Bozkurt köylülerinin ‘odun’ talebi karşılanacak
banner72

Bozkurt Kaymakamı Murat Atıcı, ilçede yaşanan sel afetinin ardından orman kesiminin yapılamadığını söyledi. Köylülerin kış öncesi mağdur olmaması için ağaç taleplerinin olduğunu Atıcı, talebin Orman Bölge Müdürlüğü (OBM) tarafından başka bölgelerden karşılanması talebinde bulundu.

ATICI: “KÖYLÜLERİMİZİ KIŞ ŞARTLARINDA MAĞDUR ETMEZSEK İYİ OLUR”

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda köylü vatandaşların talebini Orman Bölge Müdürü Fahri Sönmezoğlu’na ileten Kaymakam Murat Atıcı, geçmişte görev yaptığı afet bölgelerinde yaşadığı tecrübelerden de yola çıkarak şunları söyledi; “Bozkurt’ta muhtarlarımızın, orman köylerimizin ağaç talebi var. Nihayetinde Bozkurt’ta kesimi yapılmayan mutlaka yerler var. Orman Bölge Müdürlüğümüz diğer yerlerden bu ihtiyacı karşılayarak köylülerimizi kış şartlarında mağdur etmezsek iyi olur. Çünkü bu gündeme gelecek. Daha önceden afet bölgelerinde yaşadığımız olaylara baktığımızda, ikinci ve üçüncü aydan sonra artık eleştiriler başlayacak. Elektrik idaresinin direğinin fotoğrafını çekip paylaşacaklar, ya da yapılmayan, göçen yolun fotoğrafını paylaşacaklar. ‘Üç ay oldu devlet ne yaptı?’ diye bizleri eleştirilere tutacaklar. Açıkçası okyanusu yüzerek geçtikten sonra derede boğulmamak için bütün bölge müdürlüklerimiz, bütün kaymakamlıklarımız, Özel İdaremiz gerçekten çok iyi çalışma yürüttüler. Bunun böyle devam edip en azından önümüzdeki Mayıs, Haziran ayına kadar bu tarz ufak tefek sorunları da karşılarsak en azından derede boğulmamış olacağız. Bu noktada muhtarlarımızın taleplerinin Orman Bölge Müdürlüğü tarafından karşılanmasını umuyoruz. Yardımlarını bekliyoruz.”

SÖNMEZOĞLU: "ACİL OLAN HER YERDE VARIZ "

Orman Bölge Müdürü Fahri Sönmezoğlu ise; “Biz tüm gücümüzle yapılan işlere destek sunuyoruz. Acil olan her yerde varız. Bu sorunu da çözeceğiz. Herhangi bir köylümüzü mağdur etmeden bu süreci atlatırız” dedi. (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER