'Birbirimize sarılarak ağladık'

Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde yaşanan sel felaketinin ardından gece binalarda mahsur kalan vatandaşlar yaşadığı korku dolu anları unutamıyor

'Birbirimize sarılarak ağladık'

Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde yaşanan sel felaketinin ardından gece binalarda mahsur kalan vatandaşlar yaşadığı korku dolu anları unutamıyor.  

  “BİZ HABERLERDE BAŞKALARINI SEYREDERKEN ŞİMDİ BİZİ BAŞKALARI SEYREDİYOR”

Yaşanan sel felaketinde çocukları ile mahsur kalan ve daha sonra ekipler tarafından kurtarılan Pakize Yorulmaz, “Dün çok korkmuştuk afet yaşadık. Evime belime kadar su bastı. Gece saat 3’te bizi evimizden aldılar. Sel haberi ilk geldiği zaman heyecan yaptık, çok korktuk. Önce kaçtık sonra eve girin dediler eve girdik çocuklarımla. Üst katlara doğru kaçtık yapacak hiçbir şey bulamadık. Biz haberlerde başkalarını seyrederken şimdi bizi başkaları seyrediyor” ifadelerini kullandı.

  “BİZ ÖLECEĞİZ ARTIK DEDİK, UMUDUMUZU KESTİK”

Sel gelirken son anda evine girdiğini söyleyen Gülizar Yorulmaz, “Birden sel geldi eşim arabayı zor kaçırdı. Bende arkasından koşarken baktım sel beni götürecek eve çıktım. Altıncı kata toplandık. Önümüzdeki evler uçarken biz evde birbirimize sarılarak ağladık. Önümüzdeki evleri sel aldı götürdü. Sıra bize gelecek diye diye çok korktuk. Allah Bozkurt’a yardımcı olsun. Devlet büyüklerimizden Allah razı olsun geldiler buralara kadar bizlere yardımcı oldular. Allah devletimizden, milletimizden bin kere razı olsun. Belimize kadar gelen sudan tutup çıkarttılar bizi. Biz öleceğiz artık dedik, umudumuzu kestik. Eşimde yoktu evde tansiyonum da çıktı. Çok kötü bir gün yaşadık. Allah kimseye yaşatmasın” diye konuştu. (İha)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER