Berber, 'haksızlığa' makas attı

İnebolu'da geçtiğimiz yıl pandemi kısıtlamalarında idari cezaya maruz kalan berber Aziz Uğurtan, itirazının sonuç verdiğini ve cezanın iptal edildiğini açıkladı

Berber, 'haksızlığa' makas attı

Berber, 'haksızlığa' makas attı

İnebolu'da geçtiğimiz yıl pandemi kısıtlamalarında idari cezaya maruz kalan berber Aziz Uğurtan, itirazının sonuç verdiğini ve cezanın iptal edildiğini açıkladı.


Geçtiğimiz yıl pandemi kısıtlamaları kapsamında İnebolu'daki berberler de yaklaşık 2 ay kapalı kalmıştı. Kısıtlamanın kaldırılmasının 2. Gününde yapılan denetimlerde  Kaymakam Abdullah Atakan Atasoy imzası ile birçok berbere 392 şer TL ceza kesilmişti. Berberlere kesilen cezaları CHP Milletvekili Hasan Baltacı TBMM ye taşıyarak bu uygulamadan vazgeçilmesini söylemişti.

Geçtiğimiz yıl pandemi kısıtlamaları kapsamında kapatılıp tekrar hizmet vermeye açılan birçok berber malzemesini tamamlayamadan denetime maruz kalmıştı. Daha 2. Günde yapılan denetimlerle cezalandırılan berberlere uygulanan yönteme vatandaşlar tepki göstermişti. Bazıları kesilen cezaları öderken Berber Aziz Uğurtan ise cezaya itiraz etti.

Yapılan itiraz İnebolu Sulh Ceza Mahkemesi Hakimliği’nce Vali tarafından tesis edilen idari yaptırım kararına kaymakamın ceza yazma yetkisinin olmadığı belirtilerek uygulanan ceza iptal edildi.

'İTİRAZIMDA HAKLI BULUNDUM'

Cezanın iptal olmasını açıklama yapan  Aziz Uğurtan şöyle konuştu; “Günlerce kapalı kaldıktan sonra böyle bir cezaya maruz bırakılmamız çok yanlış oldu. Bu yanlışlığın üzerine giderek itiraz ettim ve itirazımda haklı bulundum. Bazı arkadaşlar olumsuz başka şeyler yaşayabilirim diye kaygılarından dolayı hemen ödeme yaptılar. Ancak Kaymakamın bizlere böyle bir cezayı yazamayacağı ortaya çıktı. Bu süreçte bize destek olan öncelikle CHP Milletvekili Hasan Baltacı’ya, esnaf arkadaşlara çok teşekkür ediyorum” dedi. (İnebolu Postası)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER